Космічний телескоп Джеймса Вебба зробив фото залишків наднової зірки Кассіопеї A, які були утворені вибухом 340 років тому.
Джерело: NASA
Фото залишку Кассіопеї А
Кассіопея A (Cas A) — наймолодший відомий залишок вибуху масивної зірки в нашій галактиці, що робить його унікальною можливістю дізнатися докладніше про те, як виникають такі наднові.
Залишок зірки розташований приблизно за 11 тис світлових років від Землі в сузір'ї Кассіопеї. Він охоплює приблизно 10 світлових років.
Фото - NASA, ESA, CSA, DD Milisavljevic (Purdue), T. Temim (Princeton), I. De Looze (Ghent University)
Cas A — це наша найкраща можливість подивитися на поле уламків зірки, що вибухнула, і провести свого роду розтин зірок, щоб зрозуміти, який тип зірки був там перед цим і як ця зірка вибухнула, — сказав Денні Мілісавлевич, головний дослідник програми, яка зафіксувала ці спостереження.
Яскраві кольори нового зображення Cas A містять велику кількість наукової інформації, яку команда тільки починає досліджувати.
Що вчені можуть дізнатися зі знімку Cas A
Серед наукових питань, на які Cas A може допомогти відповісти, є: звідки береться космічний пил?
Спостереження виявили, що навіть дуже молоді галактики в ранньому Всесвіті просякнуті величезною кількістю пилу. Важко пояснити походження цього пилу, не звертаючись до наднових, які викидають велику кількість важких елементів (цеглинок пилу) у космос.
Однак існуючі спостереження за надновими не змогли остаточно пояснити кількість пилу, який ми бачимо в тих ранніх галактиках.
Вивчаючи Cas A разом з Веббом, астрономи сподіваються отримати краще розуміння вмісту пилу, що може допомогти нам зрозуміти, де створюються будівельні блоки планет і нас самих.
Наднові, подібні до тієї, яка сформувала Cas A, мають вирішальне значення для життя, яким ми його знаємо. Вони поширюють міжзоряним простором такі елементи, як кальцій, який ми знаходимо в наших кістках, і залізо в нашій крові, створюючи нові покоління зірок і планет.
Читайте також:
Телескоп Hubble виявив таємничий космічний об’єкт. Вчені не можуть його класифікувати — фото
Як 30 мільярдів Сонць. Астрономи знайшли найбільшу чорну діру у Всесвіті
На Сонці з’явилася величезна діра. Що виявили вчені