Космічне агентство NASA не втомлюється дивувати світ яскравими світлинами та роликами про життя космосу, а також відкривати завісу над таємницями Всесвіту, попри те, що чимало фізичних подій або явищ поки існують виключно в теорії. Однак нещодавно дослідникам нарешті вдалося відтворити справжній вибух зірки наднової, що виявився в п'ять мільярдів разів яскравішим за Сонце. NASA вже оприлюднило покадровое відео, на якому можна побачити "хвіст" зірки, що вибухає. Варто звернути увагу на те, що для створення серії зображень були використані фотографії з орбітального телескопа "Габбл", зняті з лютого 2018 року по лютий 2020 року. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт агентства.
За словами астрономів, наднова розташована у спіральній галактиці NGC 2525, що знаходиться на відстані 70 мільйонів світлових років від Землі. Зоря, що вибухнула, отримала назву SN 2018gv. Окрім того, наголошується, що ця наднова була вперше виявлена астрономом-любителем Коічі Ітагакі ще 2 роки тому. Саме завдяки його знахідці "Габбл" зміг не тільки підтвердити її існування, а й зафіксувати смерть зірки, яскравість якої на піку була в п'ять мільярдів разів вищою, ніж у Сонця.
Вибух наднової, який зафіксували у NASA на відео:
Що важливо розуміти, наднова (англ. SuperNova) — це зоря, що раптово збільшує свою світність у мільярди разів (на 20 зоряних величин), а іноді й більше. У максимумі спалаху наднова випромінює стільки ж світла, скільки його випромінюють мільярди зірок разом. Варто звернути увагу на те, що це найяскравіші з відомих науці зірок, їх світність порівняна зі світністю цілої галактики, а іноді навіть перевищує її. Спалахи наднових — досить рідкісне явище, тому асторонам, яким вдалося його зафіксувати, неймовірно пощастило.
Як повідомляв ONLINE.UA, астрономи здивували новою заявою про Сонце й обертання планет навколо нього.