Команда американських вчених розробила новий шлях для місячних місій, який виявився коротшим за попередні. Представники NASA вже запатентували цю стратегію. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Science Alert.
За оприлюдненими даними, шлях наразі скорочено удвічі — це, відповідно, дозволяє зменшити витрати на організацію експедицій.
Утім, слід додати, маршрут передбачений не для великих місій з астронавтами на борту, а лише для невеличких експедицій із залученням зондів.
Вчені знайшли спосіб прокласти траєкторію польоту до земного супутника, яка дозволяє досягти його за 2,5 місяці — раніше цей шлях тривав близько пів року. Зменшена кількість палива дозволить завантажити космічні апарати додатковими інструментами.
Нову траєкторію розробили в рамках проєкту Dark Ages Polarimeter Pathfinder, ця місія передбачає пошук низькочастотних радіохвиль, які виникли під час раннього етапу формування Всесвіту.
Щодо специфіки патентування у NASA пояснили, розроблена програма належить до інтелектуальної власності агентства, вона вимагала тривалого аналізу та моделювання, праці фахівців.
Перша людська місія до Місяця у кінці 1960-х років тривала кілька днів, однак такі швидкі польоти напряму до супутника вкрай дорогі, зазвичай науковці користуються іншим маршрутом. Вже згадувалося, що це надає змогу зекономити пальне й більш ефективно навантажити апарат.
Як повідомляв ONLINE.UA, Ілон Маск офіційно повідомив, що серйозно налаштований збудувати місто на Марсі. За його словами, для реалізації цих планів необхідно багато часу — бізнесмен та його команда це прекрасно розуміють. З такою гучною заявою винахідник виступив під час віртуального саміту Humans to Mars.