У керівництві НАТО анонсували заходи з огляду Комплексного пакета допомоги Україні — цей документ ухвалили під час саміту в польській Варшаві у 2016 році. Представники блоку передбачають актуалізувати документи, аби вони були більш адаптовані до поточних потреб офіційного Києва. З відповідним анонсом виступив у вівторок, 16 березня. генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на трансляцію доповіді посадовця.
“Робота з підготовки до майбутнього огляду Комплексного пакета допомоги для України, щоб краще узгодити цей пакет з нинішніми українськими вимогами, вже в процесі. Огляд буде завершено у 2021 році”, - представив він звіт у бельгійському Брюсселі.
Згідно з документом, упродовж 2020 року союзники продемонстрували стійку прихильність до підтримки українського суверенітету й територіальної цілісності держави.
“Попри проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19, Комісія НАТО-Україна збиралася кілька разів протягом року, щоб просувати особливе партнерство між НАТО й Україною. Союзники по НАТО та Україна підтримували одне одного доставкою медичного обладнання та досвідом”, - говориться у документації.
Столтенберг звернув увагу на допомогу Альянсу в реформуванні галузі безпеки та оборони в Україні.
“Радники Альянсу співпрацювали зі своїми українськими колегами, щоб розробити нову Стратегію національної безпеки України і закон Про розвідку. Обидва були прийняті Україною у вересні і являють собою кроки вперед на шляху України до євроатлантичної інтеграції”, - резюмував він.
Київ отримав практичну допомогу за 16-ма різними програмами, які стали можливими завдяки Комплексному пакету допомоги. Одночасно з цим у НАТО звернули увагу на дотримання політики де-факто відкритих дверей, союзники вітають прагнення інтеграції з боку України та Грузії.
Як повідомляв ONLINE.UA, Єнс Столтенберг пропонує змінити стратегію Альянсу щодо Росії через агресію проти України. Він нагадав, що нинішня стратегія передбачає стратегічне співробітництво з офіційною Москвою, але дав зрозуміти, що готовий змінити цей план через дії Росії в окупованому Криму та на Донбасі. Столтенберг анонсував, що свій новий план з приводу Росії озвучить лідерам країн НАТО на саміті в Брюсселі і якщо його підтримають, то остаточно він буде прийнятий у 2022 році.