Нещодавно очільник Кремля Володимир Путін рагресивно відреагував на заяву американського лідера Дональда Трампа про розробку гіперзвукової ракети, яка в 17 разів швидше діючих розробок і з якою американці зможуть перемогти будь-якого ворога. Російський президент самовпевнено відповів колезі, що його країна готова до появи гіперзвукової зброї в інших країнах. Окрім того, Путін пообіцяв, що незабаром у Росії з’явиться новий вид зброї, призначеної для боротьби з гіперзвуковими озброєннями, завдяки якій росіяни зможуть збивати ракети противника. Дана заява привернула до себе багато уваги - найбільше вона схвилювала Альянс, оскільки стало відомо, що міністри оборони НАТО під час онлайн-зустрічі 17-18 червня будуть активно обговорювати відповідь блоку на появу у РФ нових ракет, здатних нести ядерну зброю. Про це офіційно повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час онлайн-брифінгу, передає ONLINE.UA.
"Ми також обговоримо наслідки для безпеки через нарощування Росією набору ракет, здатних нести ядерну зброю. Розгортання Росією ракетної системи SSC-8 призвело до припинення дії Договору про РСМД минулого року. Відтоді Росія продовжувала модернізувати свої ракетні можливості, в тому числі гіперзвуковою зброєю", - заявив Єнс Столтенберг.
За його словами, він чекає, що міністри оборони погодяться на істотний і збалансований пакет політичних і військових заходів у відповідь. Окрім того, генсек НАТО звернув увагу на те, що пакет включає зміцнення протиповітряної і протиракетної оборони НАТО.
"НАТО не буде відображати дестабілізуючу поведінку Росії. Ми не збираємося розміщувати нові ядерні ракети наземного базування в Європі", - підкреслив Єнс Столтенберг.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін пригрозив світу потужним ядерним ударом. 2 червня російський глава підписав указ, в якому зазначено, що РФ буде застосовувати ядерну зброю для стримування будь-якого потенційного противника і країн, які вважають Росію потенційним противником, почнуть розгортати балістичні ракети, гіперзвукову зброю і розміщувати ядерну зброю на територіях неядерних держав.