24 березня очільник Державного департаменту США Ентоні Блінкен заявив, що Північноатлантичний альянс готується до того, що відносини з командою очільника Кремля Володимира Путіна у найближчому майбутньому залишатимуться складними. Про це американський дипломат розповів під час пресконференції у Брюсселі після завершення міністерської зустрічі НАТО, передає ONLINE.UA з посиланням на сайт блоку.
"Я думаю ми всі очікуємо, що наші стосунки з Росією залишатимуться складними в найближчому майбутньому, і ми готуємося до цього. І зрештою найбільше, на що ми можемо сподіватися, це принаймні, що відносини будуть передбачуваними і стабільними", - наголосив Ентоні Блінкен.
Як стверджує глава Держдепу, плани США і НАТО полягають в тому, щоб взаємодіяти із командою Володимира Путіна способами, які відповідають їхнім інтересам, залишаючись при цьому максимально зосередженими на викликах, які створює офіційна Москва.
"Але ми також працюємо над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її безрозсудні та ворожі дії", - додав Ентоні Блінкен.
Не можна також не згадати про те, що раніше з коментарем з цього приводу виступив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
"Ми бачимо, що Росія продовжує розгортати нову дестабілізуючу ядерну зброю...Союзники погоджуються, що ми повинні продовжувати переглядати і адаптувати наші заходи стримування і захисту. В тому числі, коли йдеться про наростаючу ракетну загрозу з боку Росії", — зазначив очільник НАТО.
Єнс Столтенберг звернув увагу на те, що абсолютно всі члени Альянсу, як і раніше, твердо прихильні контролю над ядерними озброєннями і вітають нещодавнє рішення про продовження Договору про скорочення ядерного озброєння між США і Росією.
"Це повинно стати початком зусиль щодо подальшого зміцнення міжнародного контролю над ядерними озброєннями. Нам потрібні угоди, які охоплюють більше зброї і більше країн, таких як Китай. Так що режим контролю над озброєннями повинен враховувати нові реалії", — додав глава Альянсу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Європейський союз екстрено відправляє інспекцію в РФ через Спутник V.