Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що на найближчому саміті НАТО буде розглянутий варіант задіяння миротворчого контингенту в Україні на тлі розв'язаної Кремлем кривавої та руйнівної війни.
Джерело: W Polityce
У НАТО розглянуть питання миротворчої місії в Україні
Ця пропозиція була дуже важливою. Україна є суверенною державою і має право запрошувати на свою територію кого завгодно. Коли вбивають жінок і дітей, коли вбивають мирних жителів, вона має право запросити війська з інших країн. (...) Така миротворча місія напевно принесе мир і мир на більшу частину України. Я не думаю, що Путін наважився напасти на НАТО. Це своєрідний виклик західним країнам мислити ширше, далі, думати, як захищати Україну, - зазначив Моравецький.
Очільник польского уряду зазначив, що в Європі все більше проникаються розумінням, що наразі Україна ціною неймовірних жертв захищає світ від агресії Кремля.
Моравецький наголосив, що польські дипломати вже обговорили питання про задіяння миротворчого контингенту в Україні зі своїми партнерами.
По-перше, ми обговорили його з нашими найближчими союзниками, і він буде представлений на наступному саміті НАТО, - зазначив голова польского уряду.
У той же час США та ще 5 країн скликають екстренне засідання Радбезу ООН стосовно війни РФ проти України.
У п'ятницю 18 грудня страни-члени Радбезу повинні проголосувати а складеним Росією закликом про доступ до допомоги та захисту цивільного населення в Україні.
На думку дипломатів, цинічна пропозиція Кремля приречена на провал, оскільки вона ігнорує вимогу про негайне припинення бойових дій та виведення російських військових з території України.
У проєкті резолюції також не йдеться про відповідальність і не визнається факт вторгнення Росії в Україну.
Їх резолюція закликає сторони поважати міжнародне гуманітарне право, але упускає з уваги той факт, що Росія скоює військові злочини, - зазначила представник Великобританії в ООН Барбара Вудворд.
Фото - facebook.com/MinistryofDefence.UA
Вудворд також додала, що російське вторгнення стало причиною гуманітарної кризи в Україні.
Читайте також: