Керівництво НАТО виступило з новою невідкладною заявою про ситуацію в Нагірному Карабасі, бої за який не вщухають вже кілька тижнів. Генеральний секретар блоку Єнс Столтенберг особисто звернувся до влади Туреччини, яка присутня в регіоні як надзвичайно потужна сторона. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на відеоконференцію міністром оборони країн альянсу.
За його словами, турецький уряд має скористатися "своїм значним впливом у регіоні" заради зниження напруги у Нагірному Карабасі.
"Туреччина є цінним членом НАТО, однак я також очікую від Туреччини використання її значного впливу в регіоні, щоб знизити напруженість", - підкреслив Столтенберг.
Нагадаємо, Нагірний Карабах — азербайджанський регіон, конфлікт за контроль над яким назрів у 1980-х роках та став фактично міжетнічним. Вірменська РСР хотіла підпорядкування собі цього регіону й виправдовувала це значною кількістю місцевих вірмен.
Вже у 1990, коли внутрішня криза в СРСР досягала свого піку, азербайджанські та вірменські сили обмінялися першими ударами на спільному кордоні. Наступного року на території Нагірного Карабаху оголосили "республіку", яку миттєво підтримав на всіх рівнях Єреван, зокрема й на воєнному.
Повномасштабна війна тривала до травня 1994 року, конфлікт з того залишався замороженим — за винятком кількох інцидентів у різні роки. Баку вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію — агресором.
Як повідомляв ONLINE.UA, Вірменія не погоджується припинити війну за Нагірний Карабах і відмовляється виводити свої війська з окупованої азербайджанської території, наперекір тому, що в вірменській армії спостерігається серйозна нестача військових. 21 жовтня вірменська влада вирішила піти на нові радикальні заходи — заборонила ввезення турецьких товарів до Вірменії.