Російський глава Володимир Путін веде не тільки відкрите військове протистояння проти багатьох країн світ, в тому числі проти України, а й активно просуває інформаційну та гібридну війну в кіберпросторі, з чим більше на хочуть мириться в НАТО. Північноатлантичний альянс придумав, як перехитрити Путіна і загнати його в пастку. Для цього в Естонії запустили експеримент на привернення уваги російських хакерів, в ході якого їм доведеться ненавмисно зливати важливу та конфіденційну інформацію західним спецслужбам. Що задумали в НАТО, повідомило американське видання Defense One, передає ONLINE.UA.
"Уявіть, що ви молодий кіберофіцер в російській армії, який хоче проникнути в захищену мережу НАТО. Ви визначаєте мету, людину, чиї облікові дані ви могли б вкрасти, щоб отримати доступ до мережі, а потім, можливо, переходячи від вузла до вузла, шукайте конфіденційну інформацію для ексфільтраціі. Ви відправляєте своїй меті фішинговий лист. Мета натискає на посилання. Ви в грі! ", - пояснило джерело суть хитрої операції НАТО.
У цій "грі", як пояснює видання, кіберофіцер російської армії отримає абсолютно безглузду інформацію, але щоб її отримати йому доведеться розкрити важливі дані і способи злому, якими користуються російські хакери.
Відзначається, що даний експеримент вже відпрацювали в Естонії в ході навчань в листопаді. Підрозділи кіберсил успішно відпрацювали рішення реальних проблем і реагування на методи гібридної війни Росії.
Як відомо, в 2007 році через російських хакерських атак в Естонії було зупинено роботу банків, уряду і ЗМІ. У 2016 році російські хакери, які працювали на військову розвідку РФ, організували атаки на найбільшого виробника сланцевої нафти в Естонії. Щоб бути готовими до оборони в наступний раз, влада Естонії прийняла рішення створити власний підрозділ кіберсил, які розробляють наступальні можливості країни в віртуальному світі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Польща публічно викрила скандальну брехню Путіна, який намагається послабити імідж Польщі на міжнародній арені за рахунок фейкової пропаганди.