В НБУ виступили з важливим попередженням - там наголосили, що у березні ризики прискорення зростання споживчих цін посилилися. За словами керівництва Нацбанку, серед найголовніших ризиків - ажіотажний попит на окремі товари і ускладнення логістики в результаті карантину. Окрім того, важливо розуміти, що ефект "сильної гривні", який суттєво гальмував інфляцію в попередні місяці, вичерпується. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу регулятора.
"Ці та інші фактори будуть враховані під час перегляду макроекономічного прогнозу, результати якого будуть представлені на прес-брифінгу Правління Національного банку з питань монетарної політики 23 квітня 2020 року та опубліковані в Інфляційному звіті за квітень 2020 року", - сказано в повідомленні.
Також вказано, що уповільнення споживчої інфляції в Україні в березні до 2,3% в річному вираженні стало більш істотним, ніж це передбачено траєкторією прогнозу регулятора.
"Зростання цін стримували суттєве здешевлення енергоносіїв на світових ринках, відбиття ефектів торішнього зміцнення гривні і зростання пропозиції сирих продуктів харчування внаслідок теплої погоди. Ці фактори переважили вплив на ціни з боку березневого ослаблення гривні і ажіотажного попиту на окремі товари після введення карантинних заходів", - додають в НБУ.
Варто звернути увагу на те, що нещодавно український уряд оприлюднив оновлений макроекономічний прогноз, в якому підвищив удвічі прогноз інфляції в 2020 році - із затверджених раніше 5,6% до 11,6%.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, аналітики Світового банку оновили свій прогноз та з робили важливе попередження команді Володимира Зеленського.