Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман довгий час відкладав вирішення питання з націоналізацією «ПриватБанку», оскільки керівнику Кабміну поки не вдалося досягти великих успіхів в економіці, а кидати державні ресурси на порятунок цієї фінансової установи загрожує великими ускладненнями.
Про це в своїй статті ONLINE.UA розповів політичний експерт Євген Магда.
«Успіхи української економіки під керівництвом амбітного прем'єра поки не надто вражаючі, щоб кинути акумульовані кошти на порятунок потопаючого фінансового гіганта. У цьому контексті зрозуміла позиція Володимира Гройсмана, який довго виступав проти націоналізації "ПриватБанку", - заявив він.
Тим часом «рішення РНБО стало для уряду директивою, яку необхідно приймати до виконання, навіть ціною очевидних ускладнень бюджетного процесу, який і без того не передвіщає тріумфального фінішу».
Читайте також: На ціоналізація "ПриватБанку": Коломойський продовжить грати в кішки-мишки з Порошенком
«Якщо озирнутися назад, стає зрозумілим, що рішення переносилося до останнього моменту, проте потреба в міжнародних фінансових ресурсах виявилася сильнішою побоювань щодо складнощів з уже колишніми власниками "ПриватБанку", - нагадав експерт.
За його словами, менеджерам установи «вдалося створити модель банку, добре відомого мільйонам громадян, запропонувати їм зручну платіжну систему і стати ще в 2014 році одним із символів опору російської агресії».
«Топ-менеджери банку розповіли про сім інформаційних атак, здійснених на нього за останній час. Однак є й інша правда: експерти стверджують, що для докапіталізації фінансової установи, яка стала державною, знадобиться не менше 100 мільярдів гривень», - резюмував Магда.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше президент України Петро Порошенко виступив зі зверненням до українців з роз'ясненнями про ситуацію з "ПриватБанком".
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації