Науковці успішно протестували першу вакцину проти старіння
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці успішно протестували першу вакцину проти старіння

Науковці успішно протестували першу вакцину проти старіння
Джерело:  online.ua

Японські вчені змогли створити перший в історії препарат, що видаляє несприятливі для розвитку клітини, які старіють та можуть призводити до різних захворювань.

Джерело: Nature Aging

В Японії протестували першу вакцину проти старіння

Варто звернути увагу на те, що перші випробування вакцини проводили на мишах – вони були успішними й підтвердили, що вакцина працює. На переконання вчених, в найближчому майбутньому можна буде попередити рак, нейродегенерацію та інші хвороби.

Дослідники звертають увагу на те, що молодий організм вміє природним чином видаляти дисфункціональні клітини, що старіють та можуть призводити до захворювань. Клітини можуть накопичувати дуже багато пошкоджень. Тоді вони перестають ділитися, а імунна система виводить їх з організму.

Що важливо розуміти, імунні клітини також старіють. З часом у людей просто знижується здатність знищувати старіючі дисфункціональні клітини. У зв'язку з цим вони швидко накопичуюються в організмі й спровоковують виникнення різноманітних хвороб.

З метою усунення цієї проблеми дослідники дослідники вирішили вивчити експресію генів старіючих клітин та ідентифікували білок GPNMB. Вони дійшли висновку, що у людей він був у високих концентраціях при атеросклерозі.

Фото — unsplash.com

Вакцину протестували на 3 групах мишей: з жирною дієтою, з хворобою прискореного старіння (прогерія), на здорових особин середнього віку.

Що важливо розуміти, поліпшення спостерігалися у всіх трьох групах.

У порівнянні з групами контролю у першої була хороша метаболічна функція, у другої збільшилася тривалість життя, а у третьої спостерігалася здоровіша старість. На прикладі атеросклерозу, у мишей без GPNMB спостерігалися менш виражені симптоми хвороби. А без білка GPNMB, навіть на тлі жирної дієти, яка прискорює старіння, тварини рідше розвивали метаболічні порушення та мали менше молекулярних ознак старіння, - пише видання.

За словами вчених, для людиней потрібно буде розробити простішу стратегію омолодження без застосування генетичного редагування.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?