Масова вакцинація проти коронавірусу COVID-19 здебільшого знаходиться на початковій стадії у різних країнах світу. Тільки упродовж останніх тижнів різноманітні фахівці оприлюднили деталі щодо ефективності реального масового застосування препарату. Згідно з нещодавнім дослідженням Кембридзького університету, особи після отримання першої дози вакцини мають менше шансів заразитися та отримати ускладнення. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Nature.
За висновками команди під очільництвом фахівця Майкла Вікіса, випадків зараження COVID-19 без симптомів серед медиків, які отримали “половину” повноцінного щеплення у чотири рази нижчий. Від так, 8,9 тисячі тестів людей без жодних ознак хвороби продемонстрували: вакциновані першою дозою Pfizer мають частку хворих 0,2%, а невакциновані - 0,8%.
Водночас науковці зареєстрували набагато меншу кількість елементів коронавірусу в людей, які отримали дозу вакцини, ніж в людей, які зовсім не зробили щеплення.
Наразі усі наведені відомості проходять перевірку. Якщо їх підтвердять у такому вигляді, це вказуватиме на здатність вакцини зменшувати заразність вакцинованих осіб — навіть у разі їхнього безсимптомного ураження COVID-19.
Нагадаємо, в Україні вакцинація проти коронавірусу тільки почалася минулого тижня. Її запустили після надходження партії вакцини AstraZeneca обсягом у 500 тисяч доз. Її доставили з потужностей індійського підприємства, згідно з умовами ліцензування препарат має офіційну назву Covishield. Перший етап передбачений для медиків здебільшого.
Як повідомляв ONLINE.UA, вакцинація проти коронавірусу COVID-19 ще до початку в будь-якій крані світу почала ставати ледь не центральною темою серед осіб, схильних до сприйняття різноманітних теорій змов. Такі люди виявилися вразливими з точки зору сприйняття інформації, а деякі з них навіть поширювали деструктивні та відверто безґрунтовні тези про загрозу від щеплень. У Міністерстві охорони здоров’я на тлі першого тижня масової імунізації населення України нагадали про поширені твердження, які є фейками.