Група науковців дослідила ймовірність передачі нового коронавірусу COVID-19 від домашніх тварин людині. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Stat.
Підґрунтям для дослідження стали висновки інших експертів про те, що коти можуть підхопити вірус і не хворіти. Займались ним представники Університету Вісконсін-Медісон та Університету Токіо.
Вчені з'ясували, що жодна з кішок-учасниць проєкту не мала ознак інфекції, однак вони виділяли частинки вірусу з носів.
"Беручи до уваги кількість вірусу, яку ми знайшли в носах котів… Ймовірно, ці коти линяють, тому збудник вірусу може потрапити в людський побут, або просто жити на коті. Таким чином, в людей є можливість підхопити цей вірус. Я думаю, це те, чого ми повинні остерігатися", - цитує видання професора Петера Халфманна, учасника дослідження.
Він додав, що ситуація відрізняється поміж оселями та кішками. Утім, люди зазвичай перебувають у тісному контакті з домашніми тваринами.
Нагадаємо, у світі підтвердили понад 4,3 мільйона випадків коронавірусу COVID-19. Станом на середину травня вчені не з'ясували, звідки саме походить інфекція.
Існує кілька версій. У Сполучених Штатах переконані, вірус вирвався з китайської лабораторії через необережність, але наголошують — він не штучного походження. Також інші дослідники підтримуються думки про цілком природну передачу COVID-19, через тварину-збудника.
Як повідомляв ONLINE.UA, американські фахівці зупинили клінічні дослідження препарату ремдесивір, який вважали найперспективнішим проти коронавірусу COVID-19.
За відомостями Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, причиною згортання стала не їх поразка. Ремдесивір проявив таку ефективність, що науковці не захотіли надалі давати плацебо пацієнтам з контрольної групи.