Іноземні вчені нещодавно дійшли висновку, що собаки найкраще здатні підтримати дітей, які перебувають в стані стресу. Ба більше, в них це виходить краще, ніж у більшості батьків. Це вдалося з'ясувати, влаштувавши експеримент за участю дітей зі 100 сімей, у яких є собаки. Вчені також звернули увагу, що те, як діти вчаться справлятися зі стресом, істотно впливає на їх сприйнятливість до стресу в майбутньому. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на видання Medicalxpress.
Зазначається, що під час експерименту дітям у віці від 7 до 12 років запропонували виконати кілька завдань, пов'язаних з виступом на публіці. Відомо, що такі завдання викликають відчуття стресу і підвищують рівень гормону стресу – кортизолу.
"Всіх дітей випадковим чином розподілили в три групи: діти з першої групи справлялися зі стресом самостійно, дітей з другої групи підтримував один з батьків, а з третьої – їхній собака, яка була поруч. Найкращими ліками проти стресу виявилося саме присутність собаки. Самі діти повідомляли, що їм було набагато легше, якщо з ними в момент виконання завдання була собака, навіть легше, ніж якщо їх підтримували мама або тато", — йдеться в повідомленні.
Згідно з результатами аналізу зразків слини, рівень кортизолу знижувався більше, коли щільніше взаємодіяли дитина і собака. За словами вчених, якщо домашній улюбленець бігав навколо і не наближався до дитини – був більший стрес, ніж якщо собака сиділа поруч, і її можна було погладити або обійняти в будь-який момент.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в США на вулиці було знайдено незвичайного "цуценя-єдинорога". Фотографії з собакою показали в мережі — вони за лічені години підкорили мережу. Через незвичайну мутацію цуценя назвали Нарвал, на честь чарівного єдинорога. За словами волонтерів, хвіст на голові не заважає собаці і ніяк не впливає на здоров’я або поведінку песика.