Китайські астрономи нещодавно заявили, що знайшли неідентифіковану речовину на поверхні місяця. Відомий дослідник Клайв Ніл виступив із власним аргументованим поясненням. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Space.com.
Китайський апарат Chang’e 4 першим в історії людства сів на зворотному боці Місяця. Завдяки місяцеходу Yutu-2 КНР дослідила окремі локації супутника.
Зокрема, вчені зафіксували кратер з нібито частинками невідомої речовини на його стінках. Субстанція отримала опис "гелеподібної".
На думку Ніла з американського Університету Нотр-Дам, йдеться про склоподібні імпактити, а не гель. Це мінерали, які формуються у момент зіткнення поверхні з метеоритом під впливом великої температури. Це падіння і зумовило появу означеного кратера.
Вчений нагадав, що американський космонавт Гаррісон Шмітт привіз з Місяця подібне "ударне скло" у 1972 році. Цей зразок зберігається під індексом 70019.
Аналогічну позицію має представник Центру космічних польотів NASA імені Годдарда - Ден Моріарті. Він дослідив світлини апарату Yutu-2 та порівняв їх з наявним у США темним та блискучім матеріалом з Місяця.
"Форма цих зразків ідентична оточуючим фрагментами, що вказує на їх спільне походження. Вони були розламані та оплавлені ударами об місячну поверхню. Ми точно маємо справу з каменем", - підкреслив Моріарті.
Як повідомляв ONLINE.UA, директор NASA Джим Брайденстайн вважає, що людство може відправити експедицію на Марс вже 2035 року. Для цього потрібне потужне фінансування та єдність багатьох країн.