Про користь і шкоду алкогольних напоїв є чимало теорій і гіпотез вчених, але висновки більшості з них зводяться до того, що алкоголь чинить вкрай несприятливий вплив на організм і негативно позначається на здоров'ї. Але американські вчені вирішили внести свій вклад у вирішення цієї багаторічної суперечки в науковому світі. Представники Університеті штату Орегон довели, що помірне споживання вина, особливо жінками в період менопаузи, захищають їх від серйозних хвороб в старості. Зокрема, мова йде про остеопороз, який виникає у жінок внаслідок гормонального дисбалансу через стоншування кісткової тканини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Nature.
Про результати свого дослідження експерти розповіли на Міжнародному науковому форумі з проблем алкоголізму, учасники якого прийшли до висновку, що вживання невеликої кількості алкоголю може працювати так само добре, як і бісфосфонати, які часом призначають жінкам у період постменопаузи для запобігання стоншування кісток.
Це дослідження вчені проводили сім років, протягом яких спостерігали майже за тисячею жінок після настання менопаузи. Як з'ясувалося, у тих респонденток, які іноді дозволяли собі келих вина, в раціон харчування додавали їжу, багату фосфором, кальцієм і вітаміном D, набагато рідше виявлялися вікові захворювання опорно-рухового апарату.
Такий позитивний ефект алкогольних напоїв з кістками медики пов'язали тим, що червоне вино сприяє збільшенню вироблення гормону естрогену, який різко знижується після клімаксу, а разом з ним знижуються усі відновлюючі процеси в організмі.
Вчені підсумували, що якщо жінки похилого віку будуть вживати 19 г алкоголю в день - приблизно два невеликих келиха вина - їх кістки збережуть міцність на довгі роки. Але вони нагадали, що тільки невелика доза алкоголю може мати терапевтичний ефект, а безконтрольне вживання алкогольних напоїв має непоправний вплив на здоров'я.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені розвіяли міфи про користь води з лимоном. Як виявилося, вода з лимоном натщесерце не робить ніякого сприятливого впливу на організм людини. Більш того, цей напій у великій кількості може навіть нашкодити, а саме посприяти руйнуванню зубної емалі.