Поки весь світ знаходиться в пошуках ефективних ліків і вакцини проти коронавіруса, групи міжнародних дослідників намагаються досконально вивчити нову інфекцію і зрозуміти, як з нею можна боротися до появи лікарських препаратів. Як виявилося, в боротьбі і в лікуванні коронавіруса важливу роль відіграє вітамін К, який регулює згортання крові і може захистити від пневмонії, спричиненої Covid-19. Експерти з'ясували, що люди, які багато споживали в їжу шпинату, броколі та інших зелених овочів, а також яєць, голландського сиру і чорниці, багатих на вітамін К, набагато легше переносять коронавірус і не вмирають від наслідків інфекції. До такого висновку дійшли нідерландські медики з лікарні міста Неймеген, які вважають своє відкриття справжнім проривом в лікуванні коронавіруса, передає ONLINE.UA з посиланням на The Guardian.
Нідерландські вчені нагадали, що Covid-19 викликає згортання крові і призводить до деградації еластичних волокон в легенях. Вітамін К, який потрапляє в організм через їжу і всмоктується в шлунково-кишковому тракті, є ключем до вироблення білків, які регулюють згортання і відповідно можуть захистити від хвороб легенів.
"Зараз у нас є засіб, який не має побічних ефектів. Рада - приймати вітамін К. Навіть якщо він не допомагає проти важкого захворювання Covid-19, він корисний для кровоносних судин, кісток і, ймовірно, також для легких", - заявляють вчені.
Вони привели в приклад Японію, де в регіонах з високим споживанням натто, традиційної японської страви з соєвих бобів з високим вмістом вітаміну К, ніхто не помер від коронавіруса.
"Я працював з японським ученим в Лондоні, і він сказав, що в тих регіонах Японії, де люди їдять багато натто, немає жодної людини, яка би померла від Covid-19. Це коштувало б уважно вивчити", - підкреслив доктор Роб Янссен , який бере участь в дослідженні нідерландських експертів.
На даний момент вчені шукають фінансування для проведення клінічних випробувань. Вони збираються перевірити ефект вітаміка К таким чином: одній групі важко хворих коронавірусів запропонують велику дозу вітаміну К, а інший - плацебо, тобто "пустушку". Якщо виявиться, що вітамін К здатний активувати білок, який є виключно важливим для захисту легенів, і виявиться безпечним, то їх відкриття стане справжнім проривом в лікуванні коронавірусної інфекції, що викликає смертельну пневмонію.
В даний час вченим вдалося провести лише одне невелике дослідження, в якому взяли участь 134 пацієнта з COVID-19, госпіталізованих в період з 12 березня по 11 квітня, поряд з контрольною групою з 184 пацієнтів відповідного віку. В ході наукової роботи було встановлено, що у пацієнтів, які померли або надійшли в реанімацію з діагнозом зараження Covid-19, спостерігався дефіцит вітаміну К.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що німецькі вчені назвали продукт, який знижує імунітет при боротьбі з бактеріальною інфекцією.