При зараженні штамом коронавіруса Дельта у людей проявляються серйозні симптоми практично з перших днів. Кашель, втрата смаку та нюху вже не поширені.
Джерело: МОЗ
У Міністерстві охорони здоров'я попередили, що зараження штамом коронавіруса Дельта проявляється не так, як при захворюванні іншими варіантами коронавіруса.
Першими симптомами зараження штамом Дельта є:
лихоманка,
головний біль,
біль в горлі,
нежить.
Буквально в перші дні зараження штамом Дельта можуть також з'явиться і більш серйозні симптоми - порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми і утворення згустків крові, що призводить до загибелі тканин і гангрени.
У МОЗ підкреслили, що штам Дельта дуже заразний. Посилаючись на дослідження, проведене вченими з Китаю, у відомстві констатували, що концентрація вірусу в крові інфікованої людини штамом Дельта в 1000 разів вище, ніж у інфікованих іншими штамами. Це означає, що поширення штаму Дельта відбувається в сотні разів швидше.
Штам Дельта в Україні - чим небезпечний і як уберегтися
Новий штам коронавіруса B.1.617.2 на сьогоднішній день вважається найнебезпечнішим - він високо заразний і потенційно більш смертоносний. Найбільша кількість захворювань цим штамом реєструється у молодих людей 12-20 років.
Delta-штам в 1,6 рази агресивніше інших відомих штамів, він в 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації і в 1,5 рази частіше - в реанімацію. Для початку спалаху в регіоні досить невеликої кількості інфікованих - вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії.
Інфекціоністи повідомляють, що у штама коронавіруса Дельта виявили вже 15 мутацій. Деякі з них, такі як L452R і E484Q, допомагають цьому штаму уникати протидії антитіл організму, які виробилися як після хвороби природним шляхом, так і сформованих після вакцинації.
Нові мутації штаму Дельта викликають вибухове наростання вірусного навантаження на організм, через що виникає виражена клінічна симптоматика:
підвищення температури,
інтоксикація організму,
ранні вірусні пневмонії,
зниження сатурації на 4-5 день захворювання.
Читайте також: