Головною небезпекою, яка загрожує нинішній Росії під керівництвом президента Володимира Путіна, є рецесія економіки, яка, за офіційними даними, може тривати ще 20 років.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповіла політолог та історик Олена Галкіна.
«Росія зараз не в тому становищі, щоб нав'язувати свої правила. Кремль розуміє, що концепція продукування хаосу провалилася, але вони в ній залишаються інерційно, бо не знають, що робити», — зазначила вона.
При цьому експерт уточнила: «Економіка Росії — в стані рецесії. Зі слів офіційних осіб, у стані рецесії вона буде ще 20 років. Це ж катастрофа!»
Читайте також: Смілива російська ведуча підділа Путіна-"друга тварин": опубліковано відео.
У той же час, Галкіна переконана, що російська номенклатура «буде працювати тільки заради одного інтересу — самозбереження їх влади в Росії».
«У РФ немає глобальних цілей. В останній промові Путін на Валдаї прямо говорив, що Росія не може протистояти НАТО, це різні економічні величини. Вони не божевільні, хочуть зберегти владу в країні», — запевнила вона.
Експерт додала, що, «якщо згадати російські протести 2011-2012 років, які були досить великими, то політична система, що склалася в РФ за попереднє десятиліття, перебувала під загрозою, однак зараз політична система вже не під загрозою, населення пасивне».
«Пасивність населення означає і неможливість його мобілізації на неоголошену війну. Тому що на мобілізацію відповіли лише відверті маргінали. Таких людей мало. У Путіна пасивна підтримка . 86% путінської підтримки ніколи не вийдуть на вулицю захищати Путіна ні зі зброєю, ні просто на мітинг. На мітинг хіба тільки з-під палиці», — заявила Галкіна.
Читайте також: У Путіна помітили дивний синець, в мережі губляться в здогадах: з'явилося фото.
На її думку, «всі масові заходи, такі як святкування річниці анексії Криму або "День народної єдності" (свято в РФ в честь визволення народним ополченням Московії міста Москви від східноєвропейського контингенту Речі Посполитої в 1612 році, — ONLINE.UA) — нові штучні свята, вони набирають масовість за рахунок бюджетників, яких змушують туди виходити, або через роздачу грошей за мітинг».
«У Кремлі розуміють свою слабкість. Сама номенклатурно-спецслужбистская природа режиму така, що він — пасивно-агресивний. Кремль може бути агресивним тільки проти слабкого», — зазначила політолог, додавши, що коли в Москві вважали Україну слабкою — вони пішли на агресію.
«Логіка та ж, що й у СРСР часів застою: Афганістан слабкий — нападаємо на Афганістан! Проти сильної країни або держави, захищеного інструментами колективної безпеки, вони не підуть. Щоб самозберегтися в Росії, Путін повинен показувати успіхи своєї вертикалі. З економікою не виходить: структура економіки не змінюється, зістрибнути з нафтової голки не виходить, імпортозаміщення провалилося», — заявила вона.
Експерт також зазначила, що «зараз Кремль налаштований на заморозку конфліктів, на війни низької інтенсивності, цим і будуть лякати світ».
«Інша справа, що вже не 2014 рік, і світ не так сильно боїться. Зараз їх стратегія очевидна, зрозуміла логіка розвитку переговорного процесу в нормандському форматі, тому що така ж логіка використовувалася Росією і Асадом з 2012 року в женевському форматі по Сирії. Світові лідери бачать, до чого це призвело», — резюмувала Галкіна.