Американські вчені з Університету Південної Каліфорнії описали неочікувані властивості греліну – так званого «гормону голоду», який синтезується в очікуванні їжі. Як повідомляє ONLINE.UA з посиланням на MedicalXpress, цей гормон синтезується в шлунку і кишечнику, а потім зв'язується зі спеціальними рецепторами блукаючого нерва.
Вчені з’ясували, що блукаючий нерв має прямий зв’язок з процесами пам’яті. Існує гіпотеза, що ключову роль в цьому відіграє саме грелін.
Вчені провели експеримент з лабораторними щурами, у яких зменшили кількість рецепторів, відчутних до греліну. Перед тваринами ставили завдання, щоб перевірити їхню епізодичну пам’ять: вони повинні були згадати якийсь предмет в певному оточенні.
Щури, які не мали чутливість до «гормону голоду», ледве впоралися з тестами. Тварини частіше підходили до годівниці, хоча їли меншими порціями. Складалося враження, що щури забували, що недавно їли.
Вчені помітили, що грелін має безпоседній зв’язок з пам'яттю і навчанням. Вважається, що грелін проникає з крові в гіпокамп та діє на міжнейронні зв'язки, впливаючи на когнітивні функції. Можливо, через це говорять, що вчитися простіше на порожній (але не на голодний) шлунок, коли рівень греліну підвищується в передчутті їжі.
Нагадаємо, що нещодавно вчені назвали головну причину переїдання.