Поварена сіль послаблює імунітет при боротьбі з бактеріальною інфекцією. Через зловживання солоними продуктами гранулоцити - імунні клітини, які захищають організм від бактерій - знижують свою активність, за рахунок чого в організмі знижується здатність протистояти інфекціям. До такого висновку прийшли вчені Університетської клініки Бонна в Німеччині, передає ONLINE.UA на науковий журнал Science Translation Medicine.
Експерти відзначили, що результат дослідження виявився для них вельми несподіваним, оскільки раніше вважалося, що натрію хлорид навпаки має імуностимулюючий ефект. Є безліч наукових робіт, які доводять, що сіль активізує макрофаги, в результаті чого швидше виліковуються, наприклад, шкірні захворювання. Але виявилося, що перевищення кількості солі в крові порушує важливі біологічні процеси. Зокрема, надлишок солі призводить до накопичення в організмі глюкокортикоїдів (глюкокортикостероїдів) - гормонів, які в свою чергу пригнічують гранулоцити. А вони належать до розряду "клітин-прибиральників" і націлені, в основному, на бактерії. Отже, недолік гранулоцитів веде до більш активного поширення інфекцій в організмі.
Дослідження, в ході якого було встановлено, що сіль послаблює імунітет, було проведено в два етапи. На першому вчені протестували свою теорію на гризунах. Мишам ввели в раціон їжу з підвищеним вмістом солі, після чого в селезінці і печінці тварин було виявлено в сотні разів більше хвороботворних патогенів, які викликають лихоманку, блювоту і навіть сепсис.
Потім дослідження провели на людях. Добровольці споживали щодня на 6 грамів солі більше норми - приблизно така концентрація міститься в двох бургерах або двох порціях картоплі фрі. Через тиждень аналіз крові піддослідних показав, що імунні клітини не змогли в повній мірі протидіяти бактеріям, що призвело до імунодефіциту.
Вчені нагадали, що норма споживання солі, за рекомендаціями ВООЗ, становить не більше 5 грамів в день. Перевищення цієї норми може загрожувати не тільки підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розвитку пієлонефриту, а й імунодефіцитом.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що деякі корисні продукти небезпечні для організму і можуть отруювати його. До їх списку увійшли рис і окремі види риби, такі як тунець і лосось.