Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос змалював три найбільш ймовірних політичних сценарії в Узбекистані після смерті президента країни Іслама Карімова.
Про це Семиволос розповів у своєму відеоблозі на ONLINE.UA.
«Позитивний сценарій полягає в тому, що політичний клас домовляється про ключові правила гри, залишається стабільність, є певна інертність режиму, вона потихеньку буде затихати. І потім виникають реформаторські такі потуги, які роблять Узбекистан більш відкритим», - вважає Семиволос.
«Середній сценарій: політичному класу вдається утримати ситуацію під контролем, але в середньостроковій перспективі вони починають сваритися, особливо за ресурси. Багато хто говорить зараз про клани в Узбекистані, про те, що там є мінімум три клани, які конкурують, і Карімов був людиною, яка не належала до жодного з кланів і, відповідно, могла модерувати їх відносини. Ця проблема може стати дійсно серйозною для Узбекистану, оскільки клани - егоїстичні», - продовжив Семиволос.
«Вони більш спрямовані на те, щоб максимально більше захопити простору, ресурсів, можливостей. Це зіткнення може бути серйозним», - додав експерт.
Він також озвучив і третій сценарій розвитку подій в Узбекистані після смерті його лідера. «Ситуація може вийти з-під контролю, хоча в короткостроковій перспективі, швидше за все, ми побачимо якогось лідера. Це буде перехідна фігура, яка в значній мірі буде декларувати те, що вона буде продовжувати політику Карімова», - вважає Семиволос.
«Думаю, в короткостроковій перспективі ми побачимо певну стабілізацію. Але в середньостроковій, без сумніву, відсутність цих інститутів може привести до серйозної дестабілізації, а потім може статися і втручання зовнішніх гравців, і поява нових внутрішніх гравців», - упевнений експерт.
Повний текст блогу Ігоря Семиволоса читайте на ONLINE.UA: І від Путіна пішов, і від США пішов: що чекає Узбекистан після смерті Карімова