В НБУ пояснюють, що на рекордне зміцнення курсу гривні в 2019 році вплинули зростання продуктивності виробництва, а також зниження світових цін на енергетичні товари. Про це повідомляє ONLINE.UA
з посиланням на пресслужбу регулятора.
Варто також зазначити, що сприятливу ситуацію на валютному ринку підтримували такі фактори, як: збільшення експорту IT послуг, помірне зростання імпорту товарів і помірні обсяги репатріації дивідендів в інвалюті за кордон, істотні обсяги валютних надходжень від трудових мігрантів. за словами представників банку, що гривні формується не адміністративно, а під впливом фундаментальних економічних чинників.
"Зміцнення гривні є наслідком надлишкової пропозиції валюти на ринку. На відміну від минулого року, іноземні інвестори активно вкладаються в довгострокові цінні папери українського уряду. Сьогодні велика частина портфеля ОВДП у власності нерезидентів - це цінні папери з терміном погашення від 2 до 5 років. Тому їх інвестиції носять довгостроковий характер", - кажуть в НБУ.
Окрім того, вказано, що за умови збереження адекватної макроекономічної політики і прискорення реалізації структурних реформ в Україні приплив цих інвестицій може тривати і надалі. Нагадаємо, що в останні дні курс гривні зміцнився до 24 за долар.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше керівництво Нацбанку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 16,5% річних із 6 вересня 2019 року. З даною заявою виступив очільник НБУ Яків Смолій.