21 грудня члени Комітету монетарної політики Національного банку попередили українських громадян, що для стримування інфляційного тиску з відновленням економіки регулятор може підвищити облікову ставку на 0,5-1,5 в.п. Натомість деякі члени комітету припустили, що ділова активність залишатиметься на сталих рівнях до початку масової вакцинації. Так, інфляційний тиск буде більш слабким, а нижча ставка (до 5%) буде підтримкою для економіки. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт НБУ.
"Так, щодо майбутньої політики Нацбанку у питаннях облікової ставки більшість членів Комітету монетарної політики припустили її підвищення. Це пов’язано з інфляційною динамікою в умовах пожвавлення економіки. Регулятором може бути проведена більш жорстка монетарна політика для стримання інфляційного тиску. Йдеться про підвищення на близько 0,5-1,5 в.п", — йдеться в повідомленні на сайті НБУ.
Як стверджують представники регулятора, якщо ситуація з пандемією буде розвиватися за негативним сценарієм, Нацбанк повинен бути готовим до пом’якшення монетарної політики. Йдеться про те, що траєкторія облікової ставки, в першу чергу, відчутно залежатиме від реальних обсягів фіскальних стимулів у 2021 році.
"Декілька учасників дискусії обирали між двома варіантами – збереженням і зниженням облікової ставки. На їх думку, Національний банк мав підстави діяти проактивно і пом’якшити монетарну політику з огляду на очікуване ужорсточення карантину і відповідне охолодження ділової активності та споживчого попиту. Втім, ключовими аргументами на користь збереження ставки стало прискорення інфляції в листопаді, а також м’якші, ніж очікувалося, анонсовані урядом січневі обмеження. Озвучені параметри карантину можуть мати порівняно незначні ефекти на економічну активність.Під час обговорення прогнозної траєкторії облікової ставки думки членів КМП розділилися", – повідомляє НБУ.
Нагадаємо, нещодавно правління НБУ підтримало рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% річних. Це – найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Всесвітній банк вирішив виділити 100 млн доларів на відновлення Донбасу.