НБУ повідомив українцям відмінну новину - регулятор вирішив спростити обмін зношених купюр в Україні. Вже з 1 вересня українці зможуть обміняти купюри пошкоджені вогнем, водою, різними рідинами або хімікатами, розрізані або розірвання банкноти в будь-якому українському банку - раніше цим могли займатися тільки уповноважені банки. Про нові правила поводження зношених купюр повідомляє ONLINE.UА з посиланням на прес-службу НБУ.
"Регулятор уточнив визначення ряду ознак зносу і пошкодження банкнот і визначив, що приймати і передавати значно зношені банкноти для дослідження в центральний банк можуть не тільки уповноважені банки, але і всі інші українські банки. Відповідні норми містить постанову Правління Національного банку України від 31 липня 2020 № 114 "Про затвердження Змін до Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних і обігових монет національної валюти України", який вступає в силу з 1 вересня 2020 року ", - йдеться в повідомленні НБУ.
Нагадаємо, з 1 серпня регулятор вирішив спростити процедуру зняття готівки з платіжних карт на касах магазинів, ресторанів і кафе. Правда, перевести в готівку гроші українці зможуть тільки в тих магазинах і закладах, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).
Важливо додати, що з 28 квітня в Україні почали діяти нові правила фінансового моніторингу за операціями населення і бізнесу в Україні. Закон про фінансовий моніторинг частково вносить зміни в фінансові операції і боротьбу з офшорами. Згідно з нововведеннями, тепер українцям при проведенні деяких банківських операцій доведеться проходити ідентифікацію та верифікацію. Йдеться про операції на суму 400 000 гривень та більше чи іншої валюти, металу або активу в еквіваленті. Для українців при переказі грошей з картки на картку і поповненні банківського рахунку нічого не змінилося.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, НБУ невідкладно звернувся до українців з попередженням. У регуляторі розповіли про приховану небезпеку нульових кредитів і закликали громадян країни бути обережними при укладанні договорів з банками, так як потім захистити свої права можна буде тільки через суд.