Не забудьте загадати бажання. У ніч на 22 жовтня українці побачать видовищне небесне шоу
Категорія
Технології
Дата публікації

Не забудьте загадати бажання. У ніч на 22 жовтня українці побачать видовищне небесне шоу

Не забудьте загадати бажання. У ніч на 22 жовтня українці побачать видовищне небесне шоу
Джерело:  online.ua

В ніч з 21 на 22 жовтня на українців чекає нове красиве астрономічне видовище - метеорний потік Оріонід досягне свого піку, за рахунок чого зоряний дощ зможе побачити на небосхилі кожен бажаючий неозброєним оком. Очікується, що швидкість потоку досягне 10-20 метеорів на годину, а це значить, що будь-яка людина зможе зловити поглядом свою зірку щастя і загадати найпотаємніше бажання, головне, щоб не підвела погода. ONLINE.UA розповідає, що потрібно для того, щоб побачити падаючі зірки.

Зоряний дощ, який зможуть спостерігати земляни вже сьогодні вночі, називається зорепад Оріонід. Пов'язані вони з кометою Галлея, уламки якої щорічно досягають земної атмосфери навесні і восени. Ці метеори почали падати ще 2 жовтня і продовжать сипатися аж до 7 листопада. Але пік їх активності, яка почала зростати з 16 жовтня, очікується в ніч з 21 на 22 жовтня.

Шукати очима Оріон найкраще в східному небі незадовго до світанку. Щоб побачити падаючу зірку, рекомендується як мінімум годину дивитися на темне небо. Важливо розуміти, що частинки метеорного потоку Оріонід дуже швидкі - вони врізаються в земну атмосферу на швидкості близько 66 км/сек, але залишають за собою яскраві сліди, які заворожують. Такі сліди як правило з'являються далеко від радіанта, тому кращий спосіб побачити метеори - це або знайти місце далеко від штучних джерел світла, де можна посидіти хоча б на годину, або подивитися в сторону частини неба, яка трохи вище, ніж сузір'я Оріона.

"Умови спостереження Оріонід в 2020 році - сприятливі. Спостереження метеорів Оріонід можливі при ясній погоді з місцевої півночі до світанку над південно-східним горизонтом", - спрогнозували астрономи.

Нагадаємо, в хвіст комети Галлея Земля влітає двічі на рік - у жовтні та в травні. У жовтні він посипає нас Оріонідами, в травні - Акварідами. До речі, в листопаді ще очікується приліт Таурід (11-12 листопада), а за ними підтягнуться і Леоніди (17-20 листопада).

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що до Землі мчить астероїд 2018 VP1. Він має порівняно невеликі розміри - близько 2-4 метрів, а його можливому зіткненню із Землею повністю виключено, хоч він і відноситься до небезпечного класу Аполлон.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?