Країни Євросоюзу, Ради Європи, ОБСЄ миттєво відреагували на нову війну, яку 27 вересня почали Вірменія і Азербайджан за Нагірний Карабах. Вони вимагають негайно припинити бойові дії і повернутися до переговорів без будь-яких попередніх умов. Голова Європейської ради Шарль Мішель, співголови Мінської групи Організації з безпеки і співпраці в Європі, МЗС Франції рішуче засудили застосування сили з боку Баку і Єревана, що призвело до безглуздих смертей, в тому числі серед мирних жителів. Україна підтримує позицію ЄС щодо ескалації конфлікту в Нагірному Карабасі. Офіційний Київ закликав сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту, повідомляє ONLINE.UA.
"Повідомлення з зони Нагірно-Карабахського конфлікту про бойові дії викликають найбільш серйозне занепокоєння. Військові дії повинні бути припинені в терміновому порядку, щоб запобігти подальшій ескалації. Негайне повернення до переговорів без попередніх умов - це єдиний шлях вперед", - відреагував на нову війну голова європейської ради Шарль Мішель.
Генсек Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич від закликала Єреван і Баку проявити відповідальність, стриманість і негайно припинити бойові дії. Вона нагадала, що Вірменія і Азербайджан приєдналися до РЄ, де зобов'язалися вирішити конфлікт мирними засобами.
"Від імені Ради Європи я закликаю владу двох наших держав-членів зробити все можливе, щоб захистити людські життя і не брати участь у військових конфліктах. Слід докласти всіх зусиль, щоб зупинити ескалацію. При приєднанні до Ради Європи обидві країни зобов'язалися вирішити конфлікт мирними засобами, і це зобов'язання має суворо дотримуватися "- йдеться в заяві генсека РЄ.
В ОБСЄ закликали сторони вжити усіх необхідних заходів для стабілізації ситуації в Нагірному Карабасі. Там підкреслили, що альтернативи мирному врегулюванню конфлікту шляхом переговорів немає.
"Ми рішуче засуджуємо застосування сили і шкодуємо про безглуздо загублені життя, в тому числі серед мирних жителів. Співголови закликають сторони припинити бойові дії і відновити переговори, щоб знайти стійке вирішення конфлікту", - йдеться в заяві ОБСЄ.
На відновлення конфлікту між Азербайджаном і Вірменією вже відреагували союзники сторін. У російському МЗС закликали припинити вогонь і сісти за стіл переговорів. Туреччина повністю підтримала сторону Азербайджану. За словами офіційного представника президента Туреччини Ібрагіма Калина, Вірменія порушила перемир'я, напавши на цивільні поселення і ще раз продемонструвавши, що виступає проти миру і стабільності.
Тим часом Міноборони Азербайджану повідомило, що військові взяли під контроль 4 селища Фізулінського району та 2 села Джебраїльського району в Нагірному Карабасі. Речник Міністерства оборони Азербайджану Анар Ейвазов уточнив, що в ході контрнаступаючої операції на Фізулі-Джабраільскому напрямку звільнені ряд сіл - Гараханбейлі, Гарвянд, Горадіз, Йухари Абдулрахменли Фізулінського району, Джабраільского району - Боюк, Мярчанли і Нюзгяр. Також, за його словами, були знищені пости противника в напрямку Агдарінського району і Муровдага, а "панівні висоти взяті під контроль". У Міноборони Вірменії спростовують інформацію Азербайджану про взяття під контроль ряду сіл.
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично він перебуває під контролем вірменського командування. Нове загострення там почалося в середині липня цього року, в результаті якого загинули десятки військовослужбовців.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що між Вірменією та Азербайджаном знову почалася війна- 27 вересня в Нагірному Карабасі почалися запеклі бої, в результаті яких загинули десятки людей серед мирного населення.