Нейробіологам вдалося передбачити вибір людей за 11 секунд до прийняття ними рішень
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Нейробіологам вдалося передбачити вибір людей за 11 секунд до прийняття ними рішень

Нейробіологам вдалося передбачити вибір людей за 11 секунд до прийняття ними рішень
Джерело:  online.ua

Група австралійських вчених з Університету Нового Південного Уельсу прийшла до висновку, що мозок робить вибір між двома альтернативами задовго до того, як людина встигає це усвідомити, передає ONLINE.UA з посиланням на Quartz.

Вказано, що у дослідження брали участь 14 добровольців, кожного з яких помістили в апарат для МРТ (магнітно-резонансної томографії). Перед кожною людиною була поставлена задача подивитися на дві картинки: одну з червоними горизонтальними лініями, іншу - з зеленими вертикальними. Потім добровольців попросили вибрати одну з картинок, обмеживши час прийняття рішення 20 секундами.

"Після зробленого вибору їм потрібно було натиснути відповідну кнопку, а потім протягом 10 секунд постаратися подумки відтворити зображення обраної картинки настільки точно, наскільки можливо. Потім вчені запитували у кожної людини, що саме він представив і наскільки яскравим був цей образ. Відповідати люди повинні були також за допомогою кнопок.Весь цей час активність мозку учасників експерименту сканувалася томографом. Спостереження дозволили вченим відстежити в мозку добровольців патерни активності, які відповідають за прийняття того чи іншого рішення, а також передбачити рішення, яке прийме людина, за 11 секунд до натискання кнопки", - сказано в повідомленні.

Цей експеремент довів, що мозок робить вибір раніше, ніж людина може це усвідомити.

За словами нейробіологів, зачатки думок формуються спочатку в підсвідомості, а вже потім набувають свідому форму.

«Ми вважаємо, що коли людина стикається з вибором з двох або більше альтернатив, про які потрібно подумати, то початкові зачатки думок вже знаходиться в підкірці підсвідомості і являють собою щось на кшталт несвідомих галюцинацій. Як тільки наша підсвідомість робить вибір про те, про що потрібно думати далі, виконавчі відділи мозку вибирають той варіант думки, чий сигнал виявляється сильніше інших. Іншими словами, якщо будь-яка підсвідома активність знаходить відгук в одному із запропонованих виборів, то мозок з великою часткою ймовірності вибере саме цей варіант серед запропонованих альтернатив, оскільки його сигнал вже посилюється підсвідомої активністю", - пояснює один із дослідників.

Раніше ONLINE.UA розповідав, як покращити роботу мозку. 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?