Командир відділення розвідки в 34 батальйоні Збройних Сил України, колишній луганський активіст Костянтин Ільченко розповів про причетність людей колишнього лідера фракції Партії регіонів, екс-депутата Олександра Єфремова, затриманого за підозрою в сепаратизмі і причетності до створення так званої ЛНР, до вбивства власника однієї з шахт на Донбасі .
Про це Ільченко заявив в інтерв'ю ONLINE.UA.
Довгі роки Ільченко виступав проти діяльності Олександра Єфремова, в минулому багаторічного губернатора Луганської області, якого Ільченко називає одним з представників "луганської мафії".
Ільченко розповів ONLINE.UA історію про власну спробу попрацювати в бізнесі на Луганщині, коли в 1996 році він взяв в оренду шахту "Травнева" об'єднання "Свердловантрацит".
За його словами, «мафія Єфремова» буквально знищила основні державні шахти Луганська, а всі прибуткові шахти люди Єфремова намагалися «віджати».
«Дійшла черга і до нас - орендарів. По "Ленінській" там було просто: приїхала братва, хлопця-орендаря полякали, він сказав: "Все, мені нічого не потрібно!" Розірвали договір і шахту порізали», - згадує Ільченко.
«А на шахті "Свердловській №42" було по-іншому і набагато трагічніше. Горовий (Євген Горовий, в той час гендиректор підприємства "Свердловантрацит" - Ред.) вимагав, щоб орендарі розірвали договір з Фондом держмайна, люди відмовилися», - розповідає колишній луганський бізнесмен.
«Тоді приїхала братва, робочому колективу буквально було сказано: "Валіть звідси!" Колектив відмовився виконувати вимогу злочинців», - продовжує Ільченко. «Засновниками орендного підприємства "Шахта Свердловська №42" виступали три людини. І ось один із засновників був повішений. Міліція оформила смерть як випадок суїциду, а решта двоє перехрестилися і підписали розірвання договору оренди. Все - питання закрите», - розповідає Ільченко.
«Ось так це робилося. Я чому знаю цю історію: головний інженер тієї шахти у мене потім працював на шахті "Травнева", - підсумовує співрозмовник ONLINE.UA.
Нагадаємо, 1 серпня суд обрав Олександру Єфремову запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО строком на 2 місяці. Сам Єфремов на суді відмовився визнати свою провину і заявив, що в матеріалах справи немає доказів його зазіхань на територіальну цілісність України.
Раніше в інтерв'ю ONLINE.UA колишній депутат-регіонал Володимир Ландик заявив, що Єфремов брав активну участь у здачі Луганська сепаратистам.
Пізніше Ландик додав, що генпрокурор Юрій Луценко після інтерв'ю ONLINE.UA і зустрічі з ним серйозно взявся за справу Єфремова.
Більше читайте на ONLINE.UA: При Ефремове и Королевской шахты на Луганщине просто резали на металл — пострадавший о схемах