Німеччина планує передати Україні зенітні САУ
Категорія
Політика
Дата публікації

Німеччина планує передати Україні зенітні САУ

Німеччина планує передати Україні зенітні САУ
Джерело:  online.ua

Уряд Німеччини має ухвалити рішення про поставки Україні самохідних зенітних установок FlakPz Gepard з власних військових резервів.

Джерело:  Spiegel

Німеччина має поставити Україні зенітні САУ 

Журналісти видання повідомляють, що очільниця Міноборони Німеччини Крістін Ламбрехт має оголосити у вівторок, 26 квітня під час конференції щодо України на авіабазі Рамштайн, що Німеччина хоче дозволити постачання зенітних САУ Gepard.

Це німецька зенітна самохідна установка на базі танка Leopard.

Також, за даними джерела Spiegel, Німеччина оголосить, що ЗСУ навчатимуться працювати з артилерійською системою Panzerhaubitze 2000, яку Нідерланди мають намір поставити українській армії.

Цими двома оголошеннями Ламбрехт хоче спробувати пом'якшити різку критику Німеччини щодо постачання зброї, адже федеральний уряд вже кілька тижнів критикується за нерішучість, - зазначають журналісти видання.

Gepard - німецька зенітна самохідна установка. Призначена для прикриття сухопутних військ, знищення повітряних цілей на похилих дальностях від 100 м до 4 км і на висотах до 3 км, що летять зі швидкістю до 350-400 м/с, а також наземних (надводних) цілей на дальності до 4500 м на шасі, подібному до шасі танка Leopard, але корпус має більш тонку броню. Оснащені двома 35-мм гарматами скорострільністю 550 пострілів за хвилину, кулеметом 7,62-мм MG-3 та двома радарами. Боєкомплект - 310 унітарних снарядів, у тому числі 20 бронебійних підкаліберних.

У той же час Держдеп США застосував декларацію про надзвичайний стан, щоб схвалити потенційний продаж Україні боєприпасів на суму 165 млн доларів.

Фото - US Embassy Kyiv

Вказано, що йдеться про різні види так званих нестандартних боєприпасів, тобто боєприпасів, які не відповідають стандартам НАТО – радянського чи російського виробництва.

Новий пакет може включати артилерійські боєприпаси для гаубиць, танків і гранатометів, наприклад 152-мм снаряди для 2А36 Гіацинт; 152 мм снаряди для гармати Д-20; ВОГ-17 для автоматичного гранатомета АГС-17; боєприпаси калібру 125 мм для Т-72 і 152 мм для 2А65 Мста.

Оскільки українські сили витрачають боєприпаси на захист своєї країни, їхні щоденні потреби в поповненні продовжують зростати, - зазначив представник Держдепу.

За його словами, "критично низькі запаси боєприпасів" для українських польових систем були однією із причин того, що "є надзвичайна ситуація".

Держдеп вперше за часи адміністрації Джозефа Байдена застосував декларацію про надзвичайний стан. Його не оголошували з 2019 року, коли адміністрація Дональда Трампа продовжила військові продажі Саудівській Аравії, ОАЕ та Йорданії, викликавши обурення в Конгресі.

Агентство Пентагону з питань оборонної безпеки про можливий продаж Україні повідомило Конгресу в неділю.

Пентагон не назвав головного підрядника зброї, але заявив, що для оплати боєприпасів буде використано іноземне військове фінансування.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?