Німеччина відновила будівництво Північного потоку-2, але не тільки заради газу
Категорія
Світ
Дата публікації

Німеччина відновила будівництво Північного потоку-2, але не тільки заради газу

Німеччина відновила будівництво Північного потоку-2, але не тільки заради газу
Джерело:  online.ua

В суботу, 5 грудня, в Німеччині відновили будівництво російського газопроводу Північний потік-2, який дозволить Росії постачати газ в Європу в обхід України. Незважаючи на санкції США, через які від будівництва відмовилися європейські компанії, роботи виконуватиме спеціалізована баржа "Фортуна", яка ходить під російським прапором. Це стало відомо зі свіжого навігаційного попередження, оголошеного Федеральним морським і гідрографічним агентством Німеччини. Підводні роботи судно буде вести до 31 грудня в районі Адлергрунда. Важливо відзначити, що в Німеччині розраховують Північний потік-2 використовувати не тільки для поставок газу. Глава Східного комітету німецької економіки Олівер Гермес пояснив, що по Північному потоку 2 можна буде транспортувати водень. А так як Німеччина в світлі зобов'язань по скороченню шкідливих викидів вже давно робить ставку на водневу енергетику, то буде домагатися скасування американських санкцій, якими Вашингтон намагається заблокувати будівництво важливого для "європейського енергозабезпечення майбутнього" об'єкта. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс.

"Ми не бачимо правових підстав для американського санкційного закону, який таким чином порушує суверенітет ЄС і націлений на європейські підприємства. Чисто європейські проекти, такі як "Північний потік 2", не підлягають регулюванню американських відомств, їх регулюють виключно зацікавлені європейські країни і ЄС. Завдяки тому, що були використані спеціальні матеріали, "Північний потік 2" на відміну від старіших газопроводів вже в найближчі десятиліття може бути на 70% заповнений воднем - енергоносієм майбутнього. Значення "Північного потоку 2" для європейського енергозабезпечення майбутнього за останні місяці тільки зросла. Газопровід побудований з урахуванням найсучасніших стандартів в області охорони природи і безпеки і відкриває нам услід за перехідним енергоносієм - природним газом - хороші перспективи в століття водню ", -пояснив Гермес позицію Німеччини.

Як відомо, глава МЗС Німеччини Гайко Маас розраховує, що газопровід Північний потік - 2 буде добудований до кінця року - він упевнений, що Берліну вдасться змінити ставлення США до газопроводу при новому президенті Джо Байдені. На даний момент газопровід добудований більш ніж на 90%, а остання ділянка, що залишилося прокласти, знаходиться в водах Данії. Російський газовий монополіст "Газпром" розраховував, що газопровід буде введений в експлуатацію до кінця 2019 року, але в грудні минулого року будівництво повністю було зупинено. Швейцарська компанія Allseas відмовилася від укладання труб для Північного потоку - 2 і вивела свої суду з Балтійського моря через загрозу санкцій США. Очікується, що до кінця 2020 року США внесуть в оборонний бюджет країни новий пакет обмежень проти проекту газопроводу, але Росія намагається встигнути добудувати газопровід в обхід американських санкцій.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Німеччині знайшли ще один спосіб обійти санкції США проти Північного потоку-2.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?