У ФРН попередили команду російського президента Володимира Путіна, що не допустять будь-яких спроб політичного шантажу України. Влада Німеччини підкреслила, що транзит російського газу через Україну повинен бути збережений - це має для уряду ФРН центральне значення.
Джерело: Frankfurter Allgemeine Zeitung
Офіційний представник кабміну Німеччини Штеффен Зайберт, коментуючи заяву Путіна про те, що "потрібна добра воля" з боку Києва для продовження транзиту російського газу після закінчення терміну діючого контракту, заявив, що програма поставок і транзиту російського газу через Україну повинна тривати без будь-яких політичних умов. На цьому наполягають і США.
"Для уряду ФРН центральне значення мало і має те, що Україна повинна зберегти за собою статус країни - транзитера газу і після запуску "Північного потоку - 2". Підписавши договір про транзит, який був укладений за посередництва ЄС та уряду ФРН, Росія і Україна намітили шлях для цього і подали важливий сигнал щодо забезпечення безпеки газопостачання Європи. І ми очікуємо, що цей спільний пакет угод буде дотримуватися ", - озвучив вимогу команді Путіна Зайберт.
Путін розраховує запустити Північний потік-2 за два місяці
Напередодні Путін заявив про завершення укладання першої нитки Північного потоку-2. За його словами, друга буде завершена за 1,5-2 місяці - залишилося докласти нібито всього 50 км труб.
При цьому російський президент вже почав шантажувати Україну. Каже, що Росія могла б прокачувати більше газу через Україну, але ці обсяги залежать виключно від поступливості Києва, в тому числі в питанні Донбасу і Криму.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.
Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.
Конгресмени США закликають Байдена повернутися в реальність — вимагають негайних санкцій проти Північного потоку-2.
Тим часом в Росії вже запускають об’єкти "Північного потоку-2" в Ленінградській області в тестовому режимі. Їх підготують до пуску газу в ФРН.