Нобелівська премія миру-2019 - названо ім'я лауреата
Категорія
Культура
Дата публікації

Нобелівська премія миру-2019 - названо ім'я лауреата

Нобелівська премія миру-2019 - названо ім'я лауреата
Джерело:  online.ua

У Стокгольмі оголосили ім'я володаря Нобелівської премії миру у 2019 році - лауреатом став прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт премії.

Цьогоріч премію присудили за зусилля щодо досягнення миру та міжнародного співробітництва, зокрема за рішучу ініціативу щодо врегулювання прикордонного конфлікту із сусідньою Еритреєю. Премія також призначена для визнання всіх зацікавлених сторін, які працюють за мир та примирення в Ефіопії та в регіонах Східної та Північно-Східної Африки.

Зазначається, що коли Абій Ахмед став прем'єр-міністром Ефіопії у квітні 2018 року, він одразу дав сигнал, що хоче відновити мирні переговори з Еритреєю. Разом з главою Еритреї Ісаасом Афверкі Абій Ахмед швидко розробив принципи мирної угоди, щоб покласти край довгому "ні миру, ні війні" між двома країнами.

Окрім того, політик швидко ініціював важливі реформи, які дають багатьом громадянам Ефіопії надію на краще життя та світле майбутнє.

Варто наголосити, що за свої перші 100 днів на посаді прем'єр-міністра Абій Ахмед:

  • скасував надзвичайний стан країни,

  • призначив амністію тисячам політв'язнів,

  • припинив цензуру в ЗМІ,

  • легалізував незаконні опозиційні групи,

  • звільнив військових та цивільних лідерів, які підозрюються у корупції,

  • значно посилив вплив жінки в ефіопському політичному та громадському житті,

  • пообіцяв посилити демократію шляхом проведення вільних та чесних виборів.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 10 жовтня були оголошені лауреати Нобелівської премії 2019 з літератури. Премії присудили відразу двом письменникам, так як в 2018 році через скандал літературна нагорода не присуджувалася нікому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?