Нобелівський лауреат, письменниця Світлана Алексієвич розповіла про своє ставлення до жорстокої декомунізації в Україні.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Українську правду.
"Досвід нашої поразки в Росії та Білорусі говорить про те, що діяти треба швидко і жорстко, щоб не було підстав до цього повернення. Адже повернення можливе. Навіть Україна не може гарантувати, що повернення не буде. Ці ідеї лежать дуже глибоко в людині" , - розповіла вона.
"Я читала про пам'ятник якомусь діячеві, який знесли. Ми обговорювали це зі знайомими в Мінську. Так, з одного боку, була якась несправедливість, він тут щось створював, робив, а з іншого боку є розуміння, що якщо люди з цим розпрощаються, то вони будуть вільні і зможуть почати інше життя", - додала Алексієвич.
"Ідеш в Мінську - вулиця Урицького, Землячки, Дзержинського, а адже це все страшні люди. Листи молодого Дзержинського прекрасні. Мені зараз ставлять в провину, що я колись написала про нього. Це дивовижні листи молодого романтика. Але коли починається проблема влади , це закінчується кров'ю", - резюмувала вона.