Лауреатом Нобелівської премії миру в 2016 році був обраний президент Колумбії Хуан Мануель Сантос за його боротьбу з громадянською війною в країні.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Twitter Нобелівської премії.
Під час оголошення переможця йшлося, що колумбійський президент отримав нагороду "за його рішучі зусилля по виведенню країни із стану більш ніж 50-річної громадянської війни". Він став 15-м главою держави і 2-м колумбійцем, після письменника Габріеля Гарсіа Маркеса, який отримав Нобелівську премію миру.
На Нобелівську премію миру цього року претендували 376 номінантів, в числі яких були дипломати, які проводили переговори щодо ядерної угоди з Іраном, російська захисниця прав мігрантів, жінки-езідки, які були рабинями терористів ІДІЛ, жителі островів Греції, які в Егейському морі рятували біженців, а також сирійські добровольці з організації "Білий шолом" - за їх сміливі зусилля з порятунку цивільних, які щодня потерпають від безперервних бомбардувань в Сирії.
Нобелівська премія миру вручається з 1901 року. Серед її лауреатів - Європейський Союз, президент США Барак Обама, духовний лідер послідовників тибетського буддизму Далай Лама, останній держсекретар ЦК КПРС Михайло Горбачов, екс-президент ПАР Нельсон Мандела, засновниця добровольчих місій Мати Тереза та інші.
Нагадаємо, 4 жовтня стали відомі лауреати Нобелівської премії в галузі фізики: ними стали Девід Таулесс, Дункан Халдан і Майкл Костерлітц за теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії.
Володарем премії в області фізіології і медицини став Йошинорі Осумі з Токійського технологічного інституту за вивчення самопоїдання клітин.
Як повідомляв ONLINE.UA, Нобелівську премію з хімії у 2016 році отримали вчені Жан-П'єр Соваж, сер Фрезер Стоддарт з США і Бернард Ферінга за "проектування і синтез молекулярних машин".
- Категорія
- Світ
- Дата публікації