Нова російська загроза - Україна та Білорусь зважилися на спільну відповідь
Категорія
Політика
Дата публікації

Нова російська загроза - Україна та Білорусь зважилися на спільну відповідь

Нова російська загроза - Україна та Білорусь зважилися на спільну відповідь
Джерело:  online.ua

Після затримання найманців ПВК Вагнер під Мінськом білоруський МЗС викликав послів Росії та України — Дмитра Мезенцева й Петра Врублевського. Дипломати провели обговорення щодо гучного інциденту. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на МЗС.

Згідно з оприлюдненими даними, від російської сторони вимагали пояснень щодо мети й інших деталей місцеперебування у Білорусі групи, яка однозначно має бойовий досвід у конфліктах, з якими пов'язують Москву.

Українського посла своєю чергою викликали через підтвердження даних щодо участі окремих затриманих осіб у війні на Донбасі з боку агресора. Також деякі з них нібито мають українське громадянство. Мінськ зацікавлений в отриманні від Києва "релевантної інформації", яку можна використати для оцінки інциденту.

"Беручи до уваги вказаний факт, що насторожує, а також проведення у цей момент в Білорусі виборчої кампанії, з українською стороною досягнуто домовленість про активізацію співпраці між прикордонними відомствами й посилення прикордонного режиму з метою недопущення дестабілізації ситуації в обох країнах", - резюмували в МЗС.

Нагадаємо, затримання групи "вагнерівців" під Міськом сталося вночі 29 липня. Силовики виявили 33 осіб на туристичній базі. Вони мали при собі одяг в стилі мілітарі та окремі предмети, які нібито вказують на протизаконну найманську діяльність.

Представники української влади припустили, що окремих затриманих можна було б екстрадувати, оскільки відомості про них навіть збігаються з базою "Миротворця". В МЗС України додали, цей процес залежатиме від правоохоронних органів.

Як повідомляв ONLINE.UA, Росія становить серйозну загрозу для інших держав та їх населення, стверджують в Міністерстві закордонних справ України. Зразком агресивних витівок Кремля стало затримання найманців у Білорусі.

Відомство наголосило, українська сторона доказувала таку політику й раніше. Зараз Київ офіційно підтримує білоруський суверенітет.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?