Один з представників України в контактній групі щодо Донбасу Євген Марчук пояснив механізм виконання рамкового рішення, підписаного напередодні в Мінську, і розповів, коли почнеться процес розведення військ.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Апостроф.
В інтерв'ю виданню Марчук розповів, за яким принципом обиралися три перших ділянки для розведення військ.
"Всі вони (ділянки - ред.) важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору. Наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст і КПВВ. Це непроста проблема для місцевого населення, велика частина якого складається з людей похилого віку. Їм дуже складно ходити по цьому мосту, тому що завжди є ризик зірватися вниз. Або, наприклад, Золоте. Там теж є контрольний пункт в'їзду-виїзду, але він не працює через обстріли. А якщо обстріли припиняться, це зніме навантаження з інших КПВВ. І так далі. Зараз важке озброєння, в основному, відведено на 15 км в обидва боки, але снайпери працюють, БМП і великокаліберні кулемети стріляють... але якщо нам вдасться відвести і це добро, тоді у людей з'явиться атмосфера реального спокою", - сказав він.
Представник України в контактній групі описав механізм виконання підписаного в Мінську Рамкового рішення.
"Процес досить складний. Він передбачає підготовчий етап. Сторони повинні чітко показати представникам ОБСЄ, де знаходяться їхні підрозділи зараз і куди вони будуть відведені потім. Представники ОБСЄ повинні, в свою чергу, все точно зафіксувати і верифікувати. Відвід має здійснюватися симетрично і дзеркально, тобто - одночасно на одну і ту ж відстань і обов'язково під контролем ОБСЄ. Передбачається також блокування порушень. Переважно порушення, звичайно, бувають військового характеру, наприклад, хтось почав стрілянину, але в результаті тримісячної роботи і численних узгоджень ми виписали абсолютно всі види порушень, в тому числі і невійськового характеру. Йдеться, скажімо, про перебування в зоні відведення сторонніх осіб і перешкоджання роботі представників ОБСЄ, якщо їм не дають пройти на той об'єкт, куди вони хочуть і коли вони хочуть. Чітко визначена відповідальність сторін і що необхідно зробити у разі фіксації порушень. Вперше, і це дуже важливо, ОБСЄ взяла на себе зобов'язання цілодобово проводити моніторинг ситуації. Тобто ми абсолютно точно будемо знати, хто саме і коли порушив угоду", - зазначив Марчук.
За його словами, процес відведення військ почнеться вже на цьому тижні.
"До угоди додається графік відведення, на виконання якого виділяється 13 днів. Я думаю, що на цьому тижні розведення сторін точно має розпочатися", - запевнив він.
Як повідомляв ONLINE.UA, в новій угоді про розведення сторін на Донбасі війська РФ, що воюють проти сил АТО, названі "збройними формуваннями окремих районів Донецької та Луганської областей України".
- Категорія
- Політика
- Дата публікації