Новий тренд свідомого батьківства: українці зберігають стовбурові клітини своїх немовлят
Категорія
Технології
Дата публікації

Новий тренд свідомого батьківства: українці зберігають стовбурові клітини своїх немовлят

Новий тренд свідомого батьківства: українці зберігають стовбурові клітини своїх немовлят
Джерело:  deva-cryo.com

Що значить збереження пуповинної крові в кріобанку?

Кріобанки надають послуги зі збирання, виділення і збереження стовбурових клітин пуповинної крові, пуповини та плаценти вашої дитини. Як відомо, стовбурові клітини пуповинної крові мають величезний потенціал для лікування різних складних захворювань, в тому числі і тих, які несуть загрозу для життя.

Раніше пуповину і пуповинну кров викидали відразу після перерізання пуповини матері і немовляти. Зараз пуповинну кров намагаються зберегти, тому що вчені і лікарі давно довели унікальні можливості стовбурових клітин, які в ній містяться.

Пуповинна кров багата стовбуровими клітинами, які по-іншому можна назвати як «універсальні» тому що вони здатні перетворюватися на клітини різних тканин з яких складаються наші кров і органи імунної системи. Вони можуть діяти як внутрішня система порятунку. Клітини "рятувальники" діляться знову і знову і заміщають собою ті клітини, які загинули або пошкоджені.

Збереження пуповинної крові дозволяє використовувати стовбурові клітини як для трансплантації, так і в клінічних дослідженнях для лікування потенційно-небезпечних захворювань всього людства.

Чим унікальні стовбурові клітини пуповинної крові?

Стовбурові клітини пуповинної крові подібні до тих, що знаходяться в кістковому мозку. І кістковий мозок, і пуповинна кров містять так звані гемопоетичні клітини (ГП), які мають унікальну здатність перетворюватися на будь-які клітини крові нашого організму. Ця здатність дозволяє замінювати хворі клітини крові при таких захворюваннях як лейкемія, лімфома, мієлома і тому подібні.

Імовірність ускладнень при трансплантації стовбурових клітин пуповинної крові вашої дитини значно нижче, ніж при трансплантації інших видів стовбурових клітин, і навіть клітин кісткового мозку. Найбільш часте ускладнення, що виникає при трансплантації стовбурових клітин - це відторгнення трансплантата і реакція «трансплантат проти господаря». Розвиток реакції «трансплантат проти господаря» означає, що донорські клітини крові атакують клітини крові або тканини організму-реципієнта.

При необхідності трансплантації кісткового мозку концентрат стовбурових клітин пуповинної крові може замінити донорський кістковий мозок. Унікальна властивість стовбурових клітин пуповинної крові полягає в тому, що вони можуть бути трансплантовані навіть при частковій сумісності донора і реципієнта. Адже при трансплантації кісткового мозку трансплантація буде успішною лише за умови повної сумісності. Таким чином, використання пуповинної крові вашої дитини для лікування близьких родичів істотно збільшує шанси на лікування за допомогою стовбурових клітин.

Як можна використовувати стовбурові клітини пуповинної крові?

Клітини пуповинної крові можуть бути застосовані при лікуванні понад 100 різних захворювань людини. Стовбурові клітини пуповинної крові можуть бути використані у будь-якій клініці світу і в Україні. У медичному центрі Deva Clinique успішно застосовують стовбурові клітини при лікуванні Діабету, хвороби Крона, онкозахворювань, гепатиту, нейродегенеративних захворювань та інших.

Історія медицини розповідає про першу вдалу трансплантацію з використанням стовбурових клітин пуповинної крові ще в 1988 р. Реципієнтом був 5-річний хлопчик з анемією Фальконі - рідкісне і дуже серйозне захворювання крові. З тих пір проведено безліч досліджень і стовбурові клітини пуповини стали застосовні для лікування найрізноманітніших захворювань, які можуть загрожувати життю пацієнта. Це можуть бути лейкемія дитячого віку, серповидно-клітинна анемія, спадкова імунна недостатність і багато іншого. Вчені роблять все нові і нові відкриття про можливості застосування стовбурових клітин для лікування захворювань, а цінність стовбурових клітин вашої дитини зростає з кожним днем.

Клінічні дослідження застосування стовбурових клітин пуповинної крові

Зараз в декількох країнах проводяться клінічні дослідження з лікування за допомогою стовбурових клітин ряду неврологічних порушень, під загальною назвою - аутизм. Захворювання проявляється різного ступеня труднощами в комунікації і змінами в поведінкових реакціях. Статистика говорить про те що аутизмом хворіють приблизно 1 з 68 дітей у світі.

Під час клінічних досліджень вчені зібрали дані про те, що саме введення клітин пуповинної крові викликало у дітей 2-7 років з аутизмом поліпшення здатності до комунікації і призвело до зменшення ступеня запалення, пов'язаного з захворюванням. Так само проходять дослідження про застосування власних і донорських стовбурових клітин пуповинної крові для лікування дитячого церебрального паралічу. При введенні правильно підібраної кількості стовбурових клітин спостерігається значне поліпшення функцій моторики у дітей.

Що ще можна зберегти в кріобанку крім пуповинної крові?

Збереження клітин пуповинної крові- це далеко не всі можливості для збереження стовбурових клітин під час народження дитини. Після появи дитини на світ можна зібрати не тільки пуповинну кров, але й тканини плаценти, пуповини, а також виділити стовбурові клітини з молочних зубів дитини. Збереження всіх доступних компонентів дозволить отримати максимальну кількість стовбурових клітин і надасть вам впевненість в майбутньому здоров'ї вашої сім'ї.

Ліцензія МОЗ України №157 від 03.03.2016 р.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?