Росія почала агресію проти сусідньої України у лютому-березні 2014 року, однак пов'язані зі вторгненням справи ще розглядають у європейських судах. Напередодні слідство забрало докази причетності Кремля до війни на Донбасі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Радіо Свобода".
За словами прокурора Варда Фердинандуссе, дані спрямують у нідерландський суд. Посадовець працює над справою MH17.
"Російська влада завжди заперечувала участь у збройному конфлікті на сході України і командування угрупованнями "ДНР" і "ЛНР". Проте під час розслідування стало чітко зрозуміло, що Росія у відповідний період у районі 17 липня 2014 року була безпосередньо залучена до збройного конфлікту. З різних джерел були зібрані докази про те, що Росія здійснювала збройні постачання озброєним формуванням…, а також долучалася до набору бойовиків і оплати їм", - пояснив прокурор.
Він додав, окремі службові особи з Росії прямо пов'язані з координацією бойовиків та збройних груп, які воювали на Донбасі проти українських підрозділів.
Водночас прокурори пояснили умови, за яких учасники війни можуть отримати імунітет від переслідування - combatant immunity. Його отримують лише представники збройних сил країн, а також у разі дотримання усіх законів війни.
Сучасні конфлікти мають таку специфіку, що їх міжнародний статус можна оскаржити. Країни можуть відправляти військовослужбовців на допомогу певним сторонам неофіційно.
Утім, слідство все ж таки дійшло висновку під час вивчення матеріалів, що у цій ситуації не обов'язково визначати природу конфлікту. Слідчі брали до уваги заяви представників РФ про непричетність та бойовиків — про свою повну незалежність.
Офіційне обвинувачення в умовах широкого порушення законів війни у 2014 році визначило, що учасників можна судити за звичайною процедурою.
Як повідомляв ONLINE.UA, посли Євросоюзу на рік продовжили пакет санкцій проти Росії, запроваджених у зв’язку з незаконною окупацією Криму. Цю інформацію офіційно підтвердив відомий журналіст Рікард Джозвяк на своїх сторінках в соціальних мережах.