Новий рік - не той випадок, коли потрібно будь-що прагнути до оригінальності: це свято традицій, а всі традиції рано чи пізно стають банальними. Все визначається нашим ставленням до них: ми любимо новорічну банальність за те, що вона повторюється, і з року в рік дозволяє переживати щиру дитячу радість. Прикрашати своє житло варто відповідно до цієї концепції - не гнатися за модою, а створювати затишок і свято для себе та близьких.
Дизайнер інтер'єру Андрій Сокрута, засновник студії Andrey Sokruta workshop, поділився корисними, простими і доступними у виконанні порадами по прикрашанню оселі до Нового року, повідомляє ONLINE.UA.
Привабливість новорічного декору в тому, що святкові тренди залишаються актуальними дуже довго - навіть коли з'являється щось нове, ніхто не встигає за два місяці вдосталь намилуватися, і нововведення залишається в моді ще кілька років. Тому, якщо ви не готові «винаходити велосипед», не варто ускладнювати собі завдання. Ялинка залишиться ялинкою, навіть якщо ви викладете її на стіні з паєток або зробите 3D-голограму.
«В лесу она росла»: ідеї для новорічної ялинки
Від «живих» ялинок люди все частіше відмовляються, піклуючись про навколишнє середовище, і добре, якщо ви теж підтримуєте цю тенденцію. В такому випадку, у вас вже напевно давно куплена гарна, пухнаста штучна ялинка - велика або не дуже - яку потрібно лише розпакувати, зібрати і прикрасити. Що стосується останнього, краще не надто старатися, і вибрати іграшки 1-2 кольорів або видів - наприклад, зелені і жовті кулі, червоні банти і срібні дзвіночки, традиційні смугасті «льодяники» та золотисті кульки.
Ялинка, вбрана відразу всіма кольорами веселки, може виглядати органічно тільки в дуже суворому і стриманому інтер'єрі. Але навіть в цьому випадку краще зупинитися на одному виді іграшок - в ідеалі, однотонних традиційних кулях, витриманих в одній стилістиці. «Попурі» з розписних кульок, шишок, скляних цукерок, казкових персонажів і інших іграшок родом з дитинства виглядає неохайно.
«Плоскими» ялинками, намальованими на стіні або викладеними з допомогою будь-яких прикрас, вже нікого не здивуєш, але і застаріти ця тенденція ще не встигла, а для власників маленьких квартир вона буде актуальною завжди. Для створення такої композиції можна використовувати гірлянду, будь-які ялинкові іграшки, листівки, гілки та шишки, магнітики, різдвяні пряники та багато іншого.
Святкові вогні
Фото: Andrey Sokruta workshop
Що стосується гірлянд і інших вогнів, тут принцип той же, що і з ялинкою: якщо ваш інтер'єр мінімалістичний і навіть аскетичний, можете «відриватися» по повній, завісивши будинок різнокольоровими лампочками і розставивши скрізь свічки всіх форм, кольорів і розмірів. Але зазвичай в приміщенні вже і так присутні інші предмети декору, крім звичайних побутових речей - і чим більше в кімнаті різного наповнення, чим воно строкатіше і різноманітне, тим скромніше повинні бути прикраси. З однотонною матовою «жовтою» гірляндою Ви точно не прогадаєте.
Різдвяний вінок
Фото: Andrey Sokruta workshop
Ялинковий вінок на дверях став традиційним не тільки для традиційно католицьких регіонів. У салонах декору можна знайти сотні варіацій на цю тему: вінки з натуральних і штучних гілок, з квітів і шишок, з лози і сушених фруктів, з винних пробок і фетрових кульок... Маючи фантазію і вільний час, такий вінок можна навіть зробити самостійно.
Принцип помірності
Ніщо так не отруює святкову атмосферу, як постійні клопоти і безлад в будинку. А надлишок декору порядку не додає - якщо ви не можете взяти з полиці книгу так, щоб не перекинути статуетку чергового оленя або фарфорового Діда Мороза, десь ви перестаралися і варто стримати запал. Перетворювати квартиру в сувенірну лавку не варто - це справа не стільки хорошого або поганого смаку, скільки звичайного комфорту. А яке ж сімейне свято без комфорту?