Гуманітарні організації, які працюють в Україні, висловлюють стурбованість ситуацією тисяч цивільних осіб, які щодня стикаються з труднощами в перетині лінії фронту, передає ONLINE.UA з посиланням на прес-службу ООН.
Це громадяни України, в основному, літні люди та представники уразливих груп населення, які змушені годинами чекати в черзі на холоді, щоб отримати доступ до медикаментів і продуктів харчування, заощаджень і пенсій або щоб просто побачити своїх родичів. Обмеження також стосуються людей, що живуть на підконтрольних уряду територіях поблизу лінії фронту.
«Закриття контрольно-пропускних пунктів має безпосередній вплив на життя людей, збільшуючи труднощі і гуманітарні потреби. У разі загострення конфлікту цивільні особи можуть опинитися в небезпечних районах, залишившись один на один з насильством, ризиком вибуху мін та боєприпасів. Ми закликаємо уряд не закривати контрольно-пропускні пункти», - сказав координатор з гуманітарних питань в Україні Ніл Уокер.
«Ми закликаємо всі сторони припинити вогонь, дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та забезпечити захист цивільного населення від небезпек, що виникають в результаті військових операцій. Свобода пересування цивільних осіб надзвичайно важлива, як і доступ усіх гуманітарних працівників до людей, які потребують їхньої допомоги», - сказала Барбара Манзі, голова Управління ООН з координації гуманітарних питань в Україні.
Нагадаємо, в цілях безпеки КПП Зайцеве тимчасово закрили.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації