Оголосивший себе президентом Білорусі Олександр Лукашенко ніколи не приховував своєї позиції щодо окупації українського Криму Росією. Він вважає, що в СРСР неправильно зробили, що "приєднали Крим до України", і що ні нинішній глава Кремля Володимир Путін, жоден інший російський президент не поверне півострів під український контроль. Однак і опозиція Білорусі зайняла неоднозначну позицію в кримському питанні. Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, зокрема, дотримується позиції, що відповідно до норм міжнародного права Крим належить Україні. Але вона публічно не визнає незаконну окупацію українського півострова Росією, з якою також хоче "дружити". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Радіо Свобода.
Тихановській не в перший раз задають питання по приналежність Криму. Вона визнає, що півострів належить Україні з міжнародного закону, але зазначає, що сечас "фактично він належить Росії". І на цей раз на уточнююче питання - чий Крим де-факто - опозиціонерка відповіла неоднозначно.
"Маємо те, що маємо", - визначила приналежність Криму Тихановська.
При цьому Тихановська не стала приховувати, що опозиція Білорусі прагне бути в контакті з Росією як важливою державою-сусідом. Вона також зізналася, що розраховує на підтримку Кремля, який, на її думку, зараз зайняв очікувальну позицію.
"Ми хотіли б викласти свою точку зору, хотіли б почути позицію Росії щодо білоруського питання. Ми сусіди. І ми будемо продовжувати наші взаємини в майбутньому. Хотілося б поспілкуватися. Мені здається, в Росії теж не очікували, що протестний рух в Білорусі на цей раз буде таким сильним, і ми будемо йти до перемоги, тому що в очах білорусів Лукашенко не є легітимним. Розумієте? Тоді ніхто не очікував, що так буде. І, як ми бачимо, тоді підтримала Росія режим Лукашенка. Але зараз якийсь процес вичікування. Активної підтримки з боку Росії немає ", - додала Тихановська.
Важливо відзначити, що офіційний Київ обурений такою неоднозначною позицією білоруської опозиції щодо українських територій, окупованих країною-агресором. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нагадував білорусам, що Крим - український, і попередив опозицію Білорусі, що Україна піде на діалог з нею тільки в тому випадку, якщо буде змінена позиція по Криму і агресії Росії.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що білоруська опозиціонерка Вероніка Цепкало відмовилася визнавати Крим українським заради дружби з Росією.