Система клімат-контролю автомобіля - складний ланцюжок деталей і механізмів, функціонування яких залежить від справності кожної ланки. Щоб пошук запчастин, таких як автомобільний осушувач кондиціонера, не став причиною простою агрегату в спекотні літні дні, слід заздалегідь подбати про їх придбання.
Конструкція і призначення осушувача повітря
Волога в системі кондиціонування надзвичайно небезпечна, оскільки при низьких температурах вона кристалізується, ускладнюючи просування холодоагенту по магістральних трубопроводах. Для видалення вологи і очищення фреону від твердих частинок, використовується спеціально розроблений фільтр - ресивер, який має просту, але досить ефективну конструкцію. Це металева трубка, заповнена гранулами адсорбенту - синтетичного цеоліту, основною властивістю якого є висока гігроскопічність.
Ресивер використовується для:
видалення вологи;
очищення хладоносителя від твердих частинок;
акумулювання фреону для подальшої передачі в випарник;
адсорбції хімічно активних речовин , що утворюються в процесі експлуатації системи охолодження.
Осушувач монтується в розрив між конденсатором і випарником, куди надходить вже очищений фреон. Пошук запчастин по номеру в каталозі дає можливість підібрати ресівер на заміну відпрацювала деталі, він повністю сумісний з системою.
Експлуатаційний ресурс осушувача для автокондиционера
Фільтр вологості - надзвичайно важлива деталь, що дозволяє надійно і безаварійно експлуатувати кондиціонер в автомобілі.Перш ніж купити запчастини до нього, потрібно врахувати, що в системах, де в якості холодоагенту заправляється R134а, як правило, використовується цеоліт марки ХН-9. У деяких моделях для контролю холодоагенту в корпусі ресивера присутній прозоре віконце, крізь яке можна оцінити працездатність системи по руху холодоагенту:
в нормі це зелена субстанція без бульбашок;
зміна кольору на жовтий, говорить про велику кількість вологи, адсорбированной цеолітом та необхідності заміни ресивера;
наявність бульбашок свідчить про витік і недостатній кількості холодоагенту в системі, або перевищенні його нормативної температури, що також вимагає втручання фахівців.
Для якісного фільтра норма поглинається обсягу води становить до 60 г, тому періодично необхідно витратити енну кількість часу на пошук запчастини та її заміну. Фільтр вважається витратним матеріалом, що має обмежений експлуатаційний ресурс. Його заміна необхідна:
за умови збереження герметичності системи - через 5 років роботи;
при виявленні витоку фреону, після перезаправлення системи;
після проведення ремонту будь-якої ділянки системи клімат-контролю. Щоб скоротити часові і матеріальні витрати, відвідайте маркетплейс автозапчастин Мріяр і виберіть відповідну модель осушувача повітря з інформативного, багатопозиційного каталогу.
Часто фільтр-осушувач інтегрується в корпус конденсора. У таких випадках також можна знайти запчастини, купивши вставку-фільтр певного розміру.
Ресивер для автокондиционера: особливості вибору та придбання
Якщо автомобіль придбаний із заводською предустановкой кондиціонера, в пакеті технічної документації повинен бути перелік деталей до нього з цифровим або буквено-цифровим кодом. Важливо розуміти, що підбір запчастин по каталогу дозволяє швидко знайти необхідну деталь, оформити онлайн-заявку і також оперативно відправити покупку клієнтові.
Для багатьох автовласників пошук автозапчастин стає трилером, детективом або навіть фільмом жахів. Щоб поневіряння не перетворилися ще й в серіал, замовляйте необхідні деталі, в тому числі і осушувач кондиціонера, на маркетплейс Мriyar.ua. Досвідчені менеджери оперативно підберуть оригінальні запчастини по номеру каталогу або запропонують стовідсотково сумісний аналог для установки в систему клімат-контролю.