Група вчених, яка досліджувала особливості поширення коронавірусу COVID-19, з'ясувала, що інфекція найбільше затримується на сталі, пластику й картоні під час "періоду напіврозпаду". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на статтю, яку оприлюднив британський медичний журнал The New England Journal of Medicine.
Науковці відстежували стабільність нового вірусу у порівнянні з SARS. Вони імітували розповсюдження інфекції навколо чхаючої зараженої людини. Після вони вирахували, скільки небезпечні частки залишаються живими на різних поверхнях.
На пластику COVID-19 затримується до 72 годин, на сталі — до 50 годин, на картоні — до 20 годин. Найменший показник зафіксували стосовно міді - 4 години.
"SARS-CoV-2 був стійкішим до пластику та нержавіючої сталі, ніж до міді та картону. Життєздатність вірусу було виявлено до 72 годин після нанесення на ці поверхні", - додали автори статті.
Окрім того порівняні були збудники атипової пневмонії. Вони виживають подібним до нового коронавірусу чином.
"Це показує, що відмінності в епідеміологічних характеристиках цих вірусів, ймовірно, обумовлені іншими факторами", - зазначили вчені.
Станом на 19 березня в Україні виявили 16 хворих на COVID-19. З них двоє померли.
Як повідомляв ONLINE.UA, пандемія коронавірусу завдала непоправної шкоди у багатьох сферах, але найбільш сильно вдарила по світовій економіці. На тлі поширення інфекції відбуваються рекордні обвали на провідних фондових біржах, у зв’язку з чим один з найбільших американських інвестбанків Bank of America оголосив про повномасштабну фінансову кризу в США.