Незважаючи на безпрецедентний економічний збиток через введення жорсткого карантину по коронавірусу, економічні обмеження не можна знімати. Якщо країни поспішать зняти обмеження швидко, коронавірус може відродитися, а економічні наслідки тоді будуть більш серйозними і тривалими. З таким попередженням до всього світу звернувся глава ВООЗ Тедрос Габреєсус під час брифінгу в Женеві, передає ONLINE.UA.
Глава ВООЗ зазначив, що є три речі, які країни повинні виконати, щоб боротьба з пандемією COVID-19 була ефективною:
переконатися, що сфера охорони здоров'я нормально фінансується і вводяться ефективні заходи;
залучати нові інвестиції в сферу охорони здоров'я, посилювати її, а так само переконатися, що медичні працівники отримують зарплату;
ліквідувати фінансовий бар'єр, щоб кожна людина змогла дозволити собі лікування.
"Якщо людина не звертається за допомогою, тому що у неї немає грошей на лікування, це тільки посилює пандемію", - підкреслив Гербеєсус.
Він додав, що зараз всі країни повинні посилити фінансування відповідних заходів у галузі охорони здоров'я, так як вони сьогодні є важливим внеском не тільки в порятунок життів, а й в довгострокове соціальне та економічне відновлення після пандемії.
В Україні чітко дотримуються рекомендацій ВООЗ, тому з 6 квітня в країні вирішили посилити карантин. Нові правила, зокрема, передбачають заборону на вихід на вулицю без маски чи респіратора, знаходження на вулиці без підтверджуючих особу документів та переміщення групою більше 2 осіб.
Нагадаємо, станом на ранок 4 квітня в Україні підтверджено 1096 випадків зараження коронавірусом, з яких 28 закінчилися летально. У світі кількість хворих вже перевищила 1,1 млн людей. На першому місці по захворюваності знаходяться США, за смертністю як і раніше лідирує Італія.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що світова економіка зупинилася через пандемію коронавіруса. Ситуація набагато гірша, ніж була під час глобальної економічної кризи 2008-2009 років. Про це заявила очільниця МВФ Кристаліна Георгієва.