У суботу, 31 жовтня, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до президента Росії Володимира Путіна з невідкладною вимогою. Він надіслав листа главі Кремля, в якому просить почати термінові консультації для визначення роду і розміру допомоги, яку Росія може надати Вірменії для "забезпечення її безпеки". Він нагадав Путіну, що між Росією і Вірменією діє договір про союзницькі відносини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС Вірменії.
"З огляду на наближення бойових дій до кордону Вірменії, які вже мали місце факти посягань на територію РА, прем'єр-міністр Республіки Вірменія звернувся до президента Російської Федерації за негайним проведенням консультацій з метою визначення роду і розміру допомоги яку Російська Федерація може надати Республіці Вірменія для забезпечення її безпеки грунтуючись на союзницькі відносини між Вірменією і Росією і статті 2 «Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу» від 29 серпня 1997 року ", - йдеться в листі Пашиняна.
У Путіна вже відповіли Пашіняну. У російському МЗС дали зрозуміти, що Кремль поки не буде надавати ніякої допомоги Вірменії, так як зіткнення відбуваються в Нагірному Карабасі, а не на вірменській землі.
"Відповідно до Договору Росія надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо зіткнення будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії", - відповіли Пашіняну в російському МЗС.
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагірний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
За останній місяць Вірменія і Азербайджан тричі домовлялися про перемир'я, але режим припинення вогню все одно порушується. Важливо відзначити, що Пашинян виступає за введення російських миротворців у Нагірний Карабах. У Путіна згодні з його пропозицією, але тільки за умови, що на це погодяться всі сторони конфлікту.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що президент Азербайджану Ільхам Алієв готовий зупинити війну за Нагірний Карабах миттєво. Але бойові дії азербайджанська армія припинить тільки за умови, що вірменські військові перестануть вести вогонь, а офіційний Єреван сяде за стіл переговорів.