Український меценат і засновник девелоперської компанії MosCityGroup Павло Фукс заявив, що народився в Україні і ніколи не відмовлявся від українського громадянства.
Про це Фукс розповів в інтерв'ю журналу "Фокус", зазначивши, що всі бізнесмени, які займаються проектом меморіального центру "Бабин Яр", родом з України.
"Ми всі родом з України. Я народився і виріс в Харкові. Так вийшло, що потім довелося переїхати працювати в іншу країну, але наше коріння тут. Тому ми беремо участь в житті України. З 2000 року я намагаюся допомагати рідному місту: брав участь в реставрації Харківської обласної філармонії, побудував в Харкові храм, поставив пам'ятник міфічному засновнику міста козаку Харьку", - заявив Фукс.
Відповідаючи на питання про громадянство Росії і України, Фукс розповів, що, оскільки довгий час працював в Росії, отримав російський паспорт. "Раніше це не було бар'єром. Як я вже говорив, я народився в Україні і ніколи не відмовлявся від українського громадянства", - повідомив бізнесмен.
Щодо своєї роботи в Росії Фукс зазначив, що займався там девелоперським бізнесом і банківською сферою, а тепер продовжить працювати в Україні. "Я побудував в Росії велику кількість об'єктів нерухомості і торгових площ. Але займався не тільки девелоперським бізнесом. З 2010 року я був мажоритарним акціонером Совкомбанку. Протягом п'яти років прибуток і капітал банку збільшилися в 10 разів, а в рейтингу банків він піднявся з 98-го на 19-е місце. Совкомбанк входив в топ-5 за прибутком на капітал", - підсумував Фукс.
Крім Павла Фукса до опікунської ради фонду "Бабин Яр" увійшли бізнесмен Віктор Пінчук, мер Києва Віталій Кличко, акціонери "Альфа-груп" Михайло Фрідман і Герман Хан. Сам проект меморіального комплексу оцінюють у $50-100 млн, завершити його планують у 2021 році - до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації