Якби вибори президента України відбулися найближчої неділі, серед тих, хто визначився і голосуватиме, Ю. Тимошенко набрала б 17,1%, А. Гриценко 9,7%, Ю. Бойко 8,9%, Зеленський 8,5%, О. Ляшко 8,1%, П. Порошенко 7,8%, С. Вакарчук 6,6%, Є. Мураєв - 4,2%, а Рабинович - 3,7%. Про це говорять дані дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» і представленого сьогодні в Києві, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на телеканал новин "24".
19% опитаних відповіли, що не брали б участь у виборах президента, а 23% було важко відповісти на питання.
Аналізуючи список, експерти відзначають кілька тенденцій. По-перше, відмінності в позиції більшості кандидатів з першої десятки настільки невеликі, що фігуранти цього списку можуть змінювати один одного, нарощуючи або втрачаючи рейтинги.
По-друге, виборці Анатолія Гриценка легко можуть перейти на сторону Тимошенко, так само як прихильники президента можуть проголосувати і за Гриценко. "Мова тут може йти про укладення певних спілок і дозволяє припустити, як зняття того чи іншого кандидата позначиться на ході виборчої кампанії", - вважає Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи "Рейтинг".
Крім того, Мураєв, який раніше сприймався як єдине ціле з Рабиновичем, має рейтинг, вище, ніж у колеги по партії. А якщо глава фракції "Опозиційного блоку" Юрій Бойко, який має сьогодні третє місце з 8,9%, не піде на вибори, його голосу однозначно дістануться одному з лідерів партії "За Життя", вважають соціологи.
У той же час, симпатики Зеленського і Вакарчука не схильні змінювати фаворитів, що, на думку експертів, відображає дві тенденції: запит на нові обличчя і високу розчарування у всіх політиках, в першу чергу, серед молоді.
Показово розподілилися голоси і в антирейтингу. Його очолює Петро Порошенко, за якого ні за яких умов не голосуватиме майже половина взяли участь в опитуванні. За Юлію Тимошенко не проголосували б 28,5%, за екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка - 26,9%, за Олега Ляшка - 26,2%, за Юрія Бойко - 16,1%, за Вадима Рабиновича - 15, 6%.
Опитування проводилося з 30 червня по 8 липня 2018 року серед 2753 громадян України віком від 18 років і старше шляхом особистого інтерв'ю. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,9%.