Очільник Міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маас і керівник Державного департаменту США Ентоні Блінкен під час перемовин на полях саміту G7 у Лондоні не дійшли згоди щодо скандального російського проєкту газогону "Північний потік-2" - в результаті переговори сторін просто провалилися.
Джерело: DW
Про що говори Блінкен та Маас
"Ми обговорили "Північний потік-2", ще раз обмінявшись відомими позиціями. Нічого нового", - розказав журналістам Гайко Масс за підсумками майже 40-хвилинної бесіди зі своїм американським колегою у вівторок, 4 травня.
Варто звернути увагу на те, що Ентоні Блінкен вкотре нагадав ФРН та міжнародній спільноті про "сильну опозицію" команди американського лідера Джо Байдена щодо цього проєкту - це підтвердив речник Держдепу Нед Прайс.
За словами Мааса, вони з Блінкеном досягли єдності в інших питаннях зовнішньої політики.
США та ФРН виступають за конкретну політику з метою не створювати нові окопи й не викликати новий конфлікт Сходу і Заходу, а озвучувати ясні попередження і послідовно дотримуватися своїх цінностей - але залишатися завжди готовими до переговорів", - наголосив німецький дипломат.
Як уже згадувалося раніше, Штати разом з Україною і країнами Балтії активно виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік-2", оскільки бояться посилення впливу офіційної Москви на європейському енергетичному ринку.
Команда Джо Байдена санкціями компаніям, які вирішать брати участь в будівництві проєкту. На кінець квітня газопровід був готовий на 95%. Попри критику, німецька влада всіляко підтримує будівництво "Північного потоку-2".
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" перебуває на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокують продовження процесу та змушують компанії масово покидати цей проєкт.
Піісля цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.